Przejdź do głównej zawartości

Facebook za darmo w telefonie

Serwisy społecznościowe stały się już codziennością większości użytkowników internetu. Prym wśród nich niewątpliwie wiedzie Facebook, z którego na świecie korzysta już grubo ponad 600 milionów osób, a w Polsce około 10 milionów osób. Firmy często decydują się na założenie profilu na FB, a przyciski Lubię to są obecne na każdym kroku. Wirtualne życie jest coraz bardziej realne.

Korzystanie z Facebooka przez telefon wiąże się z opłatami związanymi z transmisją danych, za którą operatorzy każą sobie płacić. Dlatego ciekawą ofertę prezentuje ostatnio jeden z nowych wirtualnych operatorów komórkowych, czyli FreeM.

Proponuje całkowicie darmowe korzystanie z Facebooka i kilku innych serwisów internetowych przez telefon. Nie trzeba robić doładowań (jeśli nie korzystamy z połączeń głosowych i sms/mms - cennik tu), a ważność konta jest przedłużana automatycznie o miesiąc wraz z korzystaniem z Facebooka. Przesyłka karty sim na adres domowy jest także bez opłat.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, FreeM wykorzystuje infrastrukturę Plusa, a więc z zasięgiem nie powinno być problemu. Istnieje także możliwość przeniesienia numeru do FreeM.

Lista darmowych serwisów (cytuję: To wszystko we FreeM. Za darmo. Na zawsze. Bez gwiazdek):
Osobiście nie skorzystam z oferty, gdyż nie przeszkadza mi na razie mój stary, zasłużony telefon, a zamiast kupna nowego, wolę pieniądze zainwestować. Oferta z pewnością jest bardzo atrakcyjna dla osób będących w posiadaniu telefonów komórkowych z możliwością umieszczenia w nich drugiej karty sim. Przenosić numer raczej nie warto, choć stawki za połączenia atrakcyjne.

Na koniec porównanie taryf pre-paid najważniejszych operatorów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n