Jak dodatkowo zarabiać na produktach finansowych?

W obecnych czasach każdy z nas jest zmuszony korzystać z produktów, jakie oferują nam instytucje finansowe (i nie tylko). Coraz trudniej bowiem wyobrazić osobę, która nie ma konta w banku, nie jest w jakiś sposób ubezpieczona lub nie ma na głowie kredytu mieszkaniowego. Świat idzie do przodu, a życie staje się coraz bardziej wirtualne.

Każdy kiedyś staje przed decyzją jakie konto bankowe, konto maklerskie czy konto OFE wybrać, w jakiej firmie się ubezpieczyć oraz gdzie najkorzystniej zaciągnąć kredyt. Skoro musimy to zrobić, dlaczego by dodatkowo nie zarabiać na produktach finansowych wykorzystywanych przez nas samych?

Metoda jest bardzo prosta. W internecie jest sporo programów partnerskich, gdzie za polecanie różnych produktów otrzymujemy prowizje. Polecajmy więc produkty samym sobie. Do tego wykorzystuję System Partnerski Bankier.pl.

I tak oto przed założeniem np. rachunku w banku sprawdzam, czy wybrany przeze mnie rachunek znajduje się na liście produktów objętych programem partnerskim. Jeśli tak, to składam wniosek przez system partnerski.

W zależności od oferty, można na założeniu jednego rachunku można zarobić w ten sposób na dzień dzisiejszy 10-60 zł. Jednak w życiu większości Polaków przychodzi czas na zakup mieszkania finansowanego z kredytu hipotecznego. Biorąc kredyt na 300 tys. zł i polecając samych siebie, możemy zaoszczędzić nawet 0,55% wartości kredytu, czyli 300000*0,55%=1650 zł!

Oczywiście, produktów jest więcej, od różnych rodzajów kredytów i pożyczek po wszelkiego typu doradztwo, lokaty, rachunki firmowe, leasing, faktoring i wiele innych.

No dobrze, ale czy takie działanie jest dozwolone? Trzeba to oczywiście zawsze sprawdzić w regulaminie danego programu partnerskiego. Nie znalazłem żadnego zapisu na ten temat w regulaminie Systemu Partnerskiego Bankier.pl, postanowiłem jednak dla pewności zadzwonić na infolinię. Na pytanie Czy mogę polecać sam siebie w programie partnerskim? odpowiedź brzmiała: Oczywiście, może Pan.

W ten właśnie sposób założyłem ostatnio Dobre Konto w Banku Millenium, za co otrzymam 30 zł. Wysiłek prawie żaden, a jakiś grosz dodatkowo zawsze wpadnie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll