Przejdź do głównej zawartości

Jak dodatkowo zarabiać na produktach finansowych?

W obecnych czasach każdy z nas jest zmuszony korzystać z produktów, jakie oferują nam instytucje finansowe (i nie tylko). Coraz trudniej bowiem wyobrazić osobę, która nie ma konta w banku, nie jest w jakiś sposób ubezpieczona lub nie ma na głowie kredytu mieszkaniowego. Świat idzie do przodu, a życie staje się coraz bardziej wirtualne.

Każdy kiedyś staje przed decyzją jakie konto bankowe, konto maklerskie czy konto OFE wybrać, w jakiej firmie się ubezpieczyć oraz gdzie najkorzystniej zaciągnąć kredyt. Skoro musimy to zrobić, dlaczego by dodatkowo nie zarabiać na produktach finansowych wykorzystywanych przez nas samych?

Metoda jest bardzo prosta. W internecie jest sporo programów partnerskich, gdzie za polecanie różnych produktów otrzymujemy prowizje. Polecajmy więc produkty samym sobie. Do tego wykorzystuję System Partnerski Bankier.pl.

I tak oto przed założeniem np. rachunku w banku sprawdzam, czy wybrany przeze mnie rachunek znajduje się na liście produktów objętych programem partnerskim. Jeśli tak, to składam wniosek przez system partnerski.

W zależności od oferty, można na założeniu jednego rachunku można zarobić w ten sposób na dzień dzisiejszy 10-60 zł. Jednak w życiu większości Polaków przychodzi czas na zakup mieszkania finansowanego z kredytu hipotecznego. Biorąc kredyt na 300 tys. zł i polecając samych siebie, możemy zaoszczędzić nawet 0,55% wartości kredytu, czyli 300000*0,55%=1650 zł!

Oczywiście, produktów jest więcej, od różnych rodzajów kredytów i pożyczek po wszelkiego typu doradztwo, lokaty, rachunki firmowe, leasing, faktoring i wiele innych.

No dobrze, ale czy takie działanie jest dozwolone? Trzeba to oczywiście zawsze sprawdzić w regulaminie danego programu partnerskiego. Nie znalazłem żadnego zapisu na ten temat w regulaminie Systemu Partnerskiego Bankier.pl, postanowiłem jednak dla pewności zadzwonić na infolinię. Na pytanie Czy mogę polecać sam siebie w programie partnerskim? odpowiedź brzmiała: Oczywiście, może Pan.

W ten właśnie sposób założyłem ostatnio Dobre Konto w Banku Millenium, za co otrzymam 30 zł. Wysiłek prawie żaden, a jakiś grosz dodatkowo zawsze wpadnie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n