Optimus: sprzedaj do 7,60

Przepowiadałem na blogu przebicie dyszki przez papiery Optimusa, tymczasem po rekomendacji DM BZ WBK, zalecającej sprzedaż akcji, kurs spadł poniżej 9 zł, by ostatecznie zamknąć dzień na poziomie 9,09 zł.

Czyżby mamy do czynienia z odwróceniem trendu wzrostowego?

Na początek warto spojrzeć na roczny wykres notowań Optimusa:

I jak widać z wykresu, na razie brak jest sygnałów odwrócenia długoterminowego trendu wzrostowego, który wywindował kurs akcji o kilkaset procent w ciągu roku. Co ciekawe, docelowa cena akcji wg rekomendacji pokrywa się z poziomem wsparcia, czyli 7,60. Na razie nie znamy szczegółów tejże rekomendacji, bo DM BZ WBK udostępnia ją najpierw dla swoich klientów. A takim nie jestem z prostego powodu: konto maklerskie jest zdecydowanie za drogie.

Warto też przeanalizować sobie skuteczność rekomendacji omawianego biura maklerskiego. Była ona taka sobie, a czasami wręcz fatalna (np. KGHM), ale tak jest z każdym biurem (pamiętna zerowa rekomendacja). Podobno rekomendacje sprawdzają się w niewiele ponad 50% przypadków, więc nie warto sobie nimi zaprzątać za bardzo głowy. Wierzmy przede wszystkim samym sobie (w granicach zdrowego rozsądku, oczywiście).

Ja na razie nie pękam i trzymam akcje Optimusa co najmniej do dnia poprzedzającego premierę, licząc cały czas na wspomnianą dyszkę i potencjał Wiedźmina. Może początek maja przyniesie jakieś ciekawe rozstrzygnięcia?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll