Konto Idealne w Idea Banku - naprawdę idealne

Nie jest to wpis z serii artykułów sponsorowanych (takich nie umieszczam na tym blogu) ani w żaden inny sposób nie czerpię korzyści z tego produktu. W pełni obiektywnie mogę stwierdzić, że Konto Idealne w Idea Banku jest ROR-em lepszym aniżeli eKonto w mBanku czy dbnet w Deutsche Banku z jednej prostej przyczyny - wszystkie podstawowe czynności są za 0 zł bez spełniania żadnych dodatkowych warunków.

Dla porównania tabela z opłatami:

Wszystkie podstawowe czynności są darmowe. Tu można przejrzeć Tabelę opłat i prowizji.

Konto Idealne charakteryzuje się więc prostotą i jest dobrą propozycją dla minimalistów, którzy chcą mieć darmowe konto bankowe bez ukrytych haczyków. Można je założyć, wypełniając wniosek przez internet na stronie banku. Stąd jedyny chyba mały mankament oferty - brak placówek (jedyna w Warszawie). Nie wpłacimy więc gotówki na konto.

Oczywiście, mamy gwarancję BFG, a także maskowane hasło dostępu oraz autoryzacje operacji poprzez hasła SMS.

Idea Bank jest nowym bankiem, który powstał w 2010 r., a jego grupą docelową są mikroprzedsiębiorcy (jak widać, nie brakuje też ofert dla klienta indywidualnego). Jest to kolejna propozycja Leszka Czarneckiego, który do tej pory kojarzył się z instytucjami finansowymi jak Getin Bank, Noble Bank, Open Finance czy Home Broker.

Komentarze

  1. A jak ich platforma online się sprawuje ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie wiem, ale podejrzewam, że nieźle, skoro to bank z nastawieniem na przedsiębiorstwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Platforma online prosta i przejrzysta

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll