Ranking kont maklerskich: AKCJE (wiosna 2011)

Czas na kolejne zestawienie dotyczące najtańszych rachunków maklerskich na rynku. Moja uwaga ponownie skupiła się wyłącznie na opłatach związanych z inwestowaniem w akcje. Nie będzie więc mowy o usługach dodatkowych, czyli instrumentach pochodnych, obligacjach itd.

Nie oceniam także stabilności ani przejrzystości systemu transakcyjnego. Porównanie uwzględnia tylko najważniejsze koszty związane z inwestycjami w papiery wartościowe.

Subiektywny ranking kont maklerskich na 15 maja 2011 r.

Od ostatniego rankingu zaszły całkiem spore zmiany. Dodałem do tabeli kolumnę z opłatami za wypłatę środków (do obcego banku, lecz nie tylko). Ze względu na to oraz parę komplikacji w tabelach opłat i prowizji poszczególnych biur maklerskich zrezygnowałem z wyliczania punktacji, która nie do końca obiektywnie odzwierciedlała rzeczywisty stan rzeczy. Do zestawienia wkradła się więc odrobina zdroworozsądkowego subiektywizmu, która paradoksalnie pomoże zachować tenże obiektywizm.

W związku ze wspomnianą zmianą sposobu przydzielania miejsc w zestawieniu nastąpiła lekka roszada, szczególnie w drugiej połowie tabeli. Liderzy bez zmian - najtańsze konto maklerskie oferuje XTB, następnie AmerBrokers, Alior, BOŚ i mBank (eMakler).

Zmian w ciągu ostatniego kwartału nie było wiele, jednak warto pochwalić jedno z biur. Jest nim DM BGŻ, które znacząco uatrakcyjniło swoja ofertę, awansując z bezdyskusyjnego ostatniego miejsca do górnej stawki tabeli. Zagranie pod IPO czy nie - godne pochwały.

Bezapelacyjnie pierwsze miejsce należy się XTB. Prowizja w wysokości 0,25%, niska minimalna prowizja, brak opłat za prowadzenie rachunku i wypłatę środków - to powinno być standardem. Sam korzystam z tego maklera i nie narzekam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll