Wygrałem uncję srebra!..

...w konkursie Wytypuj surowce organizowanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec.

Otrzymałem taką oto wiadomość:

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie „Wytypuj surowce” i z przyjemnością informujemy, że w związku z bardzo dobrym zainwestowaniem wirtualnych środków w surowce otrzymają Państwo od SKARBIEC TFI, organizatora Konkursu, nagrodę w postaci sztabki srebra o wadze 1 uncji i orientacyjnej wartości około 115 złotych.

Nagroda zostanie wysłana przesyłką kurierską do końca maja br.

Gratulujemy!

SKARBIEC TFI


Nie jest to więc sztabka, przedstawiona na obrazku, ale zawsze coś. Zająłem w konkursie 52. miejsce (na 3232), czyli ostatnie kwalifikujące się na tę nagrodę.

Konkurs polegał na zainwestowaniu w wybrany z dostępnych surowców minimum 10%, a maksimum 50% wirtualnych środków. Należało zakupić 4 rodzaje surowca przed rozpoczęciem konkursu, a w trakcie jego trwania nie można było dokonywać zmian, lecz tylko obserwować.

Zainwestowałem 50% w srebro, 30% w złoto, 10% w miedź i 10% w benzynę. Mój wirtualny portfel funduszu na zakończeniu wyglądał tak:

Zysk końcowy wyniósł 10,03% w ciągu ponad 20 dni. Konkurs miał miejsce w kwietniu, czyli przed majową egzekucją misiów na srebrze.

Cieszę się, bo 115 zł piechotą nie chodzi. Poza tym zawsze to jakaś dywersyfikacja portfela w opraciu o fizyczny kruszec.

Komentarze

 1. Gratulacje!
  Ja muszę zadowolić się prenumeratą Forbesa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki.
  Prenumerata to zawsze coś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A tak poza tym to spytalbym sie ich czy nie maja wiecej tego srebra do zakupu, bo cena 115 zl za uncje to doskonala cena. Taniej nie znajdziesz:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie nabyli nagrody z pół roku temu ;)

  Dobrze byłoby, gdyby te 115 zł urosły kiedyś do powiedzmy 230 zł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll