Debiut JSW na giełdzie - dalsze szczegóły

A więc stało się - cena sprzedaży akcji to 136 zł, czyli o 10 zł niższa od wcześniejszej ceny maksymalnej. Wycena walorów Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest więc jeszcze atrakcyjniejsza niż przedtem. Przy stabilnej koniunkturze giełdowej obstawiam na debiucie zysk w okolicach 10-15%.

Ponad roku temu PZU zyskał tuż po starcie notowań około 12%, a na koniec dnia ponad 15%. Obstawiam podobne wartości i nastawiam się na obserwację kursu w ciągu dnia, aby nie dać się wyleszczyć i ugrać te dodatkowe kilka procent.

Do indywidualnych graczy trafi 26,88% wszystkich sprzedawanych akcji. Jest to dość duża wartość, która według analityków może spowodować wzrost wahań kursu w dniu debiutu. Do polskich inwestorów instytucjonalnych trafi około 43% akcji, a do zagranicznych instytucji blisko 30%.

Zgodnie z moimi przewidywaniami redukcji nie będzie. Oznacza to, że osoby mające maksymalny pakiet zarobią nawet powyżej 1000 zł przy zyskach 10-15%. Tak jak to było przy IPO PZU.

Debiut 6 lipca w środę. Życzę więc wszystkim inwestorom i sobie udanego dnia notowań i zarobienia chociażby tych kilkuset zł.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll