Mistrzowskie Konto Osobiste w Polbanku

Polbank podwyższa oprocentowanie swojego konta osobistego do 6%. Wygląda to naprawdę imponująco, ale jak zwykle istnieje kilka haczyków. Sprawdźmy więc nową ofertę banku.

1. 6% to oprocentowanie brutto, a więc oprocentowanie netto to 4,86%. Jak na ROR, to i tak bardzo dobry wynik.

2. Oprocentowanie dotyczy kwot od 500 zł do 20000 zł. Poniżej 500 zł wynosi 0%, a powyżej 20000 zł jego wysokość to 3%. Szczerze mówiąc, nie rozumiem jaka tu polityka banku.

3. Oprocentowanie obowiązuje do 31 stycznia 2012 roku, czyli przez ponad pół roku. Co będzie dalej - nie wiadomo, ale myślę, że najgorszy wariant to powrót do poprzednich 3%.

4. Rachunek jest darmowy w przypadku wykonania minimum 5 płatności kartą debetową na miesiąc kalendarzowy. W innym wypadku zapłacimy 6 zł.

5. Trzeba pamiętać, że Polbank nie należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, lecz do jego greckiego odpowiednika. Jak bank upadnie, w Polsce nie odzyskamy swojego depozytu (do wysokości 100000 euro).

6. System transakcyjny banku jest toporny, nie działa w nocy, a początki korzystania z konta nie są najłatwiejsze.

Jeśli komuś nie przeszkadzają dość znaczące wady Polbanku oraz pamiętanie o 5 transakcjach miesięcznie kartą, konto jest godne polecenia ze względu na wysokie oprocentowanie, rewelacyjne jak na konto osobiste. Mistrzowskie Konto Osobiste jest lepsze aniżeli konkurencyjne, bardzo podobne Ekstrakonto Plus w Kredyt Banku, o którym pisałem tu, gdyż oprocentowane kwoty depozytu są większe (w Kredyt Banku 7% brutto do 3000 zł, powyżej tej kwoty 0%).

Posunięcie Polbanku trzeba uznać za godne pochwały, bo z pewnością konkurencja nie będzie chciała zostać z tyłu. Co jest lepsze dla klienta.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!