Moje blogi internetowe

W dniu wczorajszym powstało moje nowe internetowe dzieło, którym od czasu do czasu będę się zajmował. Mianowicie utworzyłem kolejnego bloga Infografika.

Infografika jest całkiem przystępną formą przyswajania informacji, szczególnie pomocną dla wzrokowców i osób znudzonych monotoniczną forma przekazywania treści w książkach. Często w internecie natrafiam na graficzne przedstawienie informacji, jednak polski rynek nie jest jeszcze pod tym względem dobrze rozwinięty. Stąd próba zaistnienia i zarobienia, tym bardziej, że nie wymaga to wielkiego wysiłku.

Moim zdaniem, luka na polskim rynku jest całkiem spora, o czym świadczy chociażby dostępność domeny na Bloggerze. Jeśli chodzi o strony anglojęzyczne - jest ich całkiem sporo, co więcej, funkcjonują nawet podobne blogi. Dlatego nie zamierzam konkurować ze światem, natomiast powalczę na krajowym rynku. Wartością dodaną będzie tłumaczenie anglojęzycznych infografik.

Tak więc zaczynam wychowywać nowe dziecko, mam nadzieję, że coś z tego urośnie. Lubię przeglądać infografiki, więc z motywacją nie powinno być problemu.

Kolejnym moim blogiem, który funkcjonuje już od dłuższego czasu, jest Agregator blogów finansowych. Stworzyłem go dla siebie, a potem postanowiłem udostępnić go dla wszystkich. Dla mnie jest to o wiele wygodniejsza forma bycia na bieżąco z finansową blogosferą niż subskrypcja RSS.

Oczywiście, na agregatorze też trochę zarabiam (w końcu między innymi po to są te blogi), więc nie jest to działanie bezinteresowne. Taki, można powiedzieć, mix.

Komentarze

  1. A tutaj w tytule jest jeden z moich blogów gdzie sporadycznie coś publikuje :)

    ale abym coś na tym w ogóle zarabiał :) to nie powiem :)

    w sumie stworzyłem go ot tak - dla hobby :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll