Przejdź do głównej zawartości

Moje blogi internetowe

W dniu wczorajszym powstało moje nowe internetowe dzieło, którym od czasu do czasu będę się zajmował. Mianowicie utworzyłem kolejnego bloga Infografika.

Infografika jest całkiem przystępną formą przyswajania informacji, szczególnie pomocną dla wzrokowców i osób znudzonych monotoniczną forma przekazywania treści w książkach. Często w internecie natrafiam na graficzne przedstawienie informacji, jednak polski rynek nie jest jeszcze pod tym względem dobrze rozwinięty. Stąd próba zaistnienia i zarobienia, tym bardziej, że nie wymaga to wielkiego wysiłku.

Moim zdaniem, luka na polskim rynku jest całkiem spora, o czym świadczy chociażby dostępność domeny na Bloggerze. Jeśli chodzi o strony anglojęzyczne - jest ich całkiem sporo, co więcej, funkcjonują nawet podobne blogi. Dlatego nie zamierzam konkurować ze światem, natomiast powalczę na krajowym rynku. Wartością dodaną będzie tłumaczenie anglojęzycznych infografik.

Tak więc zaczynam wychowywać nowe dziecko, mam nadzieję, że coś z tego urośnie. Lubię przeglądać infografiki, więc z motywacją nie powinno być problemu.

Kolejnym moim blogiem, który funkcjonuje już od dłuższego czasu, jest Agregator blogów finansowych. Stworzyłem go dla siebie, a potem postanowiłem udostępnić go dla wszystkich. Dla mnie jest to o wiele wygodniejsza forma bycia na bieżąco z finansową blogosferą niż subskrypcja RSS.

Oczywiście, na agregatorze też trochę zarabiam (w końcu między innymi po to są te blogi), więc nie jest to działanie bezinteresowne. Taki, można powiedzieć, mix.

Komentarze

  1. A tutaj w tytule jest jeden z moich blogów gdzie sporadycznie coś publikuje :)

    ale abym coś na tym w ogóle zarabiał :) to nie powiem :)

    w sumie stworzyłem go ot tak - dla hobby :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n