Dla inwestujących w domeny internetowe

Inwestowanie w domeny internetowe jest niezwykle popularne, szczególnie wśród osób o zamiłowaniu do informatyki. Roczny koszt utrzymania domeny to od 0 złotych w pierwszym roku do kilkudziesięciu złotych w kolejnych latach w przypadku tańszych opcji. Trudno więc dziwić się zainteresowaniu związanym z tym typem inwestycji, gdzie rentowność ze sprzedaży jednej domeny jest właściwie nieograniczona. Poniżej prezentuję infografikę, która może dla niektórych inwestorów okazać się inspirująca do dalszych działań.

Z tej okazji mogę uchylić rąbka tajemnicy. Obecnie mam zapisanych w notatniku kilkanaście domen, w które chciałbym zainwestować. Niestety, nie da się skutecznie inwestować we wszystko i na razie nie mam czasu i chęci na działania w tym kierunku.

Zresztą moja domena blofi.pl też jest w pewnym sensie inwestycją. Być może kiedyś stworzę blog na podobieństwo antyweb.pl lub vbeta.pl skupiający miłośników dziedziny finansów. Zobaczymy. Na razie prowadzę blog przede wszystkim dla siebie i nie chcę tego robić na bezwartościowej domenie.