Dla inwestujących w domeny internetowe

Inwestowanie w domeny internetowe jest niezwykle popularne, szczególnie wśród osób o zamiłowaniu do informatyki. Roczny koszt utrzymania domeny to od 0 złotych w pierwszym roku do kilkudziesięciu złotych w kolejnych latach w przypadku tańszych opcji. Trudno więc dziwić się zainteresowaniu związanym z tym typem inwestycji, gdzie rentowność ze sprzedaży jednej domeny jest właściwie nieograniczona. Poniżej prezentuję infografikę, która może dla niektórych inwestorów okazać się inspirująca do dalszych działań.

Z tej okazji mogę uchylić rąbka tajemnicy. Obecnie mam zapisanych w notatniku kilkanaście domen, w które chciałbym zainwestować. Niestety, nie da się skutecznie inwestować we wszystko i na razie nie mam czasu i chęci na działania w tym kierunku.

Zresztą moja domena blofi.pl też jest w pewnym sensie inwestycją. Być może kiedyś stworzę blog na podobieństwo antyweb.pl lub vbeta.pl skupiający miłośników dziedziny finansów. Zobaczymy. Na razie prowadzę blog przede wszystkim dla siebie i nie chcę tego robić na bezwartościowej domenie.

Komentarze

 1. Fajnie, że poruszyłeś mój ulubiony sposób na inwestowanie ;) Nie spodziewałem się tego tutaj.
  Jako, że przygodę z domenami zacząłem jakieś cztery lata temu pozwolę sobie napisać kilka moich spostrzeżeń związanych z inwestowaniem w domeny.

  1) Aby w sposób dostateczny orientować się w jakie domeny warto inwestować, trzeba poświęcić minimum 1 rok na naukę/obserwację rynku.

  2) Cennych wolnych domen już nie ma. Cały słownik już dawno został zarejestrowany, a słowotwory to jak gra w loterię. Ktoś kto myśli, że zarejestruje z głowy jakąś domenę i na niej zarobi krocie jest w błędzie.

  3) Jeśli już rejestracja z głowy, to unikać promocji typu "domena za darmo", "domeny za 0 zł". Gdy znajdzie się okazja sprzedaży domeny, wówczas zaczynają się "schody" z cesją i transferem.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Domeny na sprzedaż
  Nie ulega wątpliwości, że rynek domen to rynek już bardzo wyeksploatowany i cholernie trudno znaleźć perełki. Dla mnie im krótsza domena, tym lepsza, choć z pewnością to nie domena świadczy o stronie, lecz treść.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll