Jak poszerzyć wiedzę finansową?

Pieniądze szczęścia nie dają, ale życie ułatwiają. I to bardzo, bo często to właśnie z pieniędzmi wiążą się najważniejsze decyzje człowieka. Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego i spłacanie rat przez większość życia. Wybór OFE, z którego będzie za kilkadziesiąt lat wypłacana emerytura. Ubezpieczenie na wypadek śmierci czy od nieszczęśliwych wypadków dla zabezpieczenia rodziny. Prawidłowe rozliczenie się z podatku z Urzędem Skarbowym w celu świętego spokoju.

Wszystkie te sprawy wymagają wiedzy, no chyba że chcemy płacić z własnej kieszeni za wiedzę innych osób. Ale po co? Poniżej prezentuję kilka serwisów, dzięki którym możemy nie tylko ulepszyć zawartość CV, ale także poszerzyć swoją wiedzę finansową. Chociażby po to, aby pracownik banku nie musiał tłumaczyć nam czym różni się saldo od środków dostępnych na rachunku.

NBPortal.pl
Serwis, wspierany przez Narodowy Bank Polski, oferuję mnóstwo bezpłatnych szkoleń o tematyce ekonomicznej dla początkujących. Niektóre kursy są ciekawe, inne mniej, a po ukończeniu otrzymujemy certyfikat potwierdzający udział w kursie. Kawał dobrej roboty.

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
Na stronie można znaleźć obszerny, darmowy kurs poświęcony funduszom inwestycyjnym. Dowiemy się czym różni się fundusz inwestycyjny otwarty od zamkniętego, poznamy różne strategie inwestowania w fundusze itd. Polecam serwis dla zdobycia wiedzy, jednak z autopsji radzę zachować zdrowy rozsądek przy inwestowaniu w nie. Po ukończeniu kursu otrzymujemy certyfikat.

Akademia Rozwoju
Wortal edukacyjny oferujący króciutkie, bezpłatne szkolenia przede wszystkim z wiedzy informatycznej. Po ukończeniu kursu możemy wydrukować certyfikat, niestety za opłatą 9 zł + VAT. Taki szybki sposób na wstawienie kliku nowych pozycji do CV, bo tak naprawdę niewiele się nauczymy.

YoungPro
Portal oferujące naprawdę świetne szkolenia e-learningowe uczące najbardziej przydatnych rzeczy na rynku pracy, czyli biznesowego języka angielskiego, Excela oraz kompetencji miękkich. Niestety, występują problemy ze skończeniem kursu, których administracja nie raczy wyjaśnić, nie odpowiadając nawet na maile. Szkoda, bo wiedza przydatna i w ciekawej formie.

Filmy po angielsku z angielskim napisami
Na koniec odpowiedź na artykuł w Newsweeku, w którym naukowcy udowadniają, że jedną z najskuteczniejszych metod nauki języka obcego jest oglądanie filmów z napisami w tym języku. Co ciekawe, oglądanie filmów z napisami w ojczystym języku może przynieść przeciwny efekt. Polecam w związku z tym stronę, gdzie dostępne są angielskie filmy z angielskimi napisami. W imię nauki.

Znacie jeszcze jakieś strony, które są ciekawe z punktu widzenia edukacji finansowej?

Przy okazji polecam artykuł, w którym autor twierdzi, że inwestycje kapitałowe to nie wszystko. Przede wszystkim warto inwestować w siebie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!