Publikacje blogerów

W ciągu ostatnich tygodni ukazało się kilka ciekawych publikacji osób prowadzących blogi o tematyce finansowej. Polecam zapoznać się z zaprezentowanymi pozycjami chociażby po to, aby w przyszłości nie popełniać tych samych błędów, co autorzy publikacji. Najmniej bezboleśnie bowiem uczyć się na cudzych błędach.

1. Jak szybko i bezstresowo stworzyć budżet domowy
Jest to krótka publikacja autora zaprzyjaźnionego bloga Moje finanse. Autor przedstawia swoje zwycięstwa i porażki życiowe, opisuje powody, dla których zainteresował się tematyką finansów osobistych, oraz prezentuje sposoby oszczędzania i efektywnego zarządzania budżetem domowym.
Jeśli chodzi o moje odczucia, autor poświęca bardzo dużo miejsca psychologii ludzkiej i... bardzo dobrze. Bez odpowiedniej samodyscypliny nawet najlepszy plan wyjścia z tarapatów nie przyniesie wymiernych rezultatów. Polecam przeczytać, to nic nie kosztuje.

2. Bóg, pieniądze i giełda
Kolejna, tym razem dłuższa, publikacja to dzieło właściciela bloga Akcje przy kawie :). Autor prezentuje swoje wzloty i upadki związane nie tylko z inwestowaniem na giełdzie, ale także z prowadzeniem własnego biznesu. Jako doświadczony trader zwraca uwagę na haczyki oraz psychologię, opisuje także swoją metodę inwestowania.

3. Equity Magazine nr 9
Moim zdaniem, ten numer jest najciekawszym z dotychczas opublikowanych. Szczególnie polecam artykuły: Co może bankier inwestycyjny? prof. Krzystofa Rybińskiego, Bitcoin - waluta spoza systemu, Diamonds are forever, High frequency trading, Zyski rosną wraz z domami, Akumulacja, dystrybucja, trend wzrostowy i spadkowy.

Jak widać, całkiem sporo tego, oczywiście nie zabrakło też i słabszych artykułów.

Znacie jeszcze jakieś publikacje warte polecenia?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll