Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie miesiąca: lipiec 2011

Sezon wakacyjny w pełni, co przekłada się na spadek aktywności użytkowników w internecie. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuacji wzrostowego trendu, jeśli chodzi o popularność tego bloga, przy zwalniającym wszakże tempie. Na rynkach sytuacja zgoła odmienna - w lipcu najpierw Grecja, potem Włochy, następnie znowu Grecja, a na koniec Stany nie pozwoliły inwestorom spokojnie odpoczywać. Ale dzięki temu wiem już w co zamierzam inwestować.

Wszystkie dane za lipiec 2011. W nawiasach natomiast podano łączną wartość.

Wyświetlenia bloga: 8000 (32000)
Liczba subskrybentów RSS: +5 (50)
Liczba fanów na Facebooku: +15 (22)
Liczba obserwatorów: +2 (12)

Mimo sezonu wakacyjnego popularność bloga systematycznie rośnie. Oglądalność strony w lipcu była nieznacznie wyższa niż w czerwcu, natomiast oko cieszy skokowy wzrost liczby fanów na Facebooku oraz obserwatorów. Czytelników RSS też przybyło, jednak licznik często wariuje, więc podchodzę do niego z pewnym dystansem.

Zarobki z AdSense: 16,12 euro (51,47 euro)
Zarobki z AdTaily: 5,36 zł (6,13 zł)
Zarobki z CpmProfit: 0,90 zł (0,90 zł)
Zarobki z AdKonteskt: 0,58 zł (0,58 zł)
Zarobki z Systemu Partnerskiego: 0 zł (75 zł)

W lipcu zarobki z bloga nieco gorsze niż w czerwcu, a wszystko za sprawą niższych dochodów z AdSense. Natomiast z góry już wiem, że w sierpniu zarobki z AdTaily będą wyższe za sprawą kończącej się kampanii reklamowej. Pozostałe źródła symbolicznie, ale przetestować ten typ zarabiania na reklamach nie zaszkodzi.

Aktywa w portfelu:

Złoto: kupno przy kursie 4454,4 PLN za uncję
Rachunek oszczędnościowy: oprocentowanie 5% netto

Jak widać, dotrzymałem obietnicy i znacznie zmieniłem strukturę portfela. W skrócie: na chwilę obecną kończę z akcjami na rzecz złota. Nie jest to fizyczne złoto, co ma swoje zalety i wady. Dla dywersyfikacji trzymam także środki na rachunku oszczędnościowym, który też jest ROR-em. Ostatnio modny robi się temat obligacji korporacyjnych, może również się skuszę.

Zobacz poprzednie podsumowanie miesiąca: czerwiec 2011.

Komentarze

 1. Życzę dalszych sukcesów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję relatywnie wysokich przychodów z Google jak na ten etap istnienia bloga i życzę dalszych sukcesów - oby tak wkrótce z 10x więcej!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. @Racjonalne Oszczędzanie

  Dzięki, choć wolałbym już 100x więcej ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n