Podsumowanie miesiąca: sierpień 2011

Sierpień był miesiącem bardzo owocnym, jeśli chodzi o emocje na rynkach finansowych. WIG20 spadł o ponad 10%, DAX o 20%, dane makro najważniejszych gospodarek coraz gorsze, a zadłużony europejski Titanic tonie. Cena złota pobiła kolejne rekordy, na czym skorzystałem, zarabiając 15,75% w ciągu niecałego miesiąca. Obecnie jednak z przyczyn niezależnych złota nie posiadam i nastawiam się na dobrodziejstwo lokat.

Wszystkie dane za sierpień 2011. W nawiasach podano łączną wartość.

Wyświetlenia bloga: 8000 (40000)
Liczba subskrybentów RSS: +31 (81)
Liczba fanów na Facebooku: +3 (25)
Liczba obserwatorów: 0 (12)

Pogoda w sierpniu sprzyjała o wiele bardziej niż w lipcu, stąd kontynuacja sezonu wakacyjnego i mniejszego ruchu w internecie. Blog odwiedziło minimalnie więcej osób. Nieznacznie lepiej wygląda sytuacja z fanklubem na Facebookiem, który powiększył się o zacne grono 3 osób. Natomiast rewelacją jest fakt pozyskania nowych 31 subskrybentów RSS. Oby tak dalej.

Od tego miesiąca przestaję zamieszczać informacje o zarobkach z bloga. Jak było można zauważyć, w sierpniu nastąpiły minimalne zmiany w szerokości szablonu i umiejscowieniu reklam, poprawiające wszakże wygląd bloga. Nie chcę zaśmiecać bloga reklamami, będzie ich tyle ile trzeba, nie więcej. Od dziś nie zwracam uwagi na zyski, liczy się wartość bloga. Tak jak priorytetowym celem każdej firmy powinno być zwiększenie jej wartości, a nie zysków.

Aktywa w portfelu:

Rachunek oszczędnościowy: oprocentowanie 5% netto

Pieniądze pracują spokojnie na koncie oszczędnościowym, czekając na okazje. Część środków powędruje w lokaty, nastawiam się szczególnie na Lokatę Przedsiębiorczą w Idea Bank oprocentowaną 8,08% netto.

Zobacz poprzednie podsumowanie miesiąca: lipiec 2011.