Przejdź do głównej zawartości

Spore zmiany w mBanku

W tym roku klienci mBanku muszą nastawiać się na całkiem spore zmiany w korzystaniu z usług banku. Zmiany, trzeba przyznać, kontrowersyjne, aczkolwiek próbujące nadążyć za nowoczesnością. Widać, że bank próbuje zatrzymać klienta zdegustowanego coraz gorszą z roku na rok ofertą produktową, gdzie szalę goryczy przelało wprowadzenie opłaty za kartę debetową w wysokości 2 zł miesięcznie. Oczywiście, opłaty można w dość łatwy sposób uniknąć. Ale niesmak pozostaje, a etykieta darmowego mBanku przeminęła z wiatrem.

W najbliższym czasie mBank szykuje swoim klientom takie oto dwie zmiany:

1. Obowiązkowe karty zbliżeniowe

Cytując oficjalny blog banku: W związku z szybkim wzrostem liczby punktów akceptujących karty zbliżeniowe oraz ogólnorynkowym trendem odchodzenia od kart stykowych podjęliśmy decyzję, że od 3 października br. wszystkie karty debetowe wydawane do eKONTA będą wyposażone w technologię zbliżeniową. Dotyczy to zarówno kart wydawanych po raz pierwszy, jak i tych, które są odnawiane.

Klienci posiadający do tej pory standardowe karty debetowe (Visa Electron, MasterCard Debit) mogą z nich korzystać do momentu upłynięcia terminu ich ważności.


Czyli od 3 października nie będziemy mieli możliwości zamówienia zwykłych debetówek, niewyposażonych w technologię PayPass czy PayWave. Dla mnie jest to dość dziwna decyzja, bo dlaczego by nie pozostawić klientom możliwości wyboru jak to było dotychczas? Tym bardziej, że nie każdy klient przekonany jest co do bezpieczeństwa i przydatności technologii zbliżeniowej.

Obecnie karty zbliżeniowe są wydawane domyślnie do nowych rachunków, a zwykłą debetówkę można zamówić tylko przez telefon. Karta jest ważna przez 3 lata, a więc jeśli zamówimy ją do 3 października, to możemy z niej korzystać do października 2014 roku.

Zainteresowanych założeniem konta w mBanku odsyłam na stronę partnerską.

2. Zmiana wyglądu portalu

Cytując oficjalny blog mBanku: Miło nam zakomunikować, że w nocy z 8 na 9 października 2011 r. poznacie portal informacyjny w kompletnie nowej odsłonie. Oto nowy wygląd strony głównej:

Z ciekawostek: pojawi się dział do komunikacji ze społecznością, na którym m.in. można będzie prowadzić debaty, zgłaszać pomysły. Przebudowie ulegnie forum oraz blog, pojawi się mVideoBlog.

Zresztą wizualnie mBank zawsze prezentował się świetnie, a i tym razem zapowiada się na to, że zmiany nie wyjdą na gorsze. Skoro oferta produktowa coraz gorsza, to czymś trzeba nadrabiać.

Mini podsumowanie:

Obowiązkowe karty zbliżeniowe to, moim zdaniem, kolejny strzał w stopę, natomiast zmianę wyglądu portalu oceniam jak najbardziej pozytywnie. A czytelnicy jak oceniają zmiany?

Komentarze

 1. kiepski produkt w ładnej oprawie nadal jest kiepskim produktem. Mnie interesują konkretne parametry które będę mógł odnieść do innych produktów np oprocentowanie, okres zapadalności... ładnym interfejsem przekonać mnie raczej nie mogą

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprocentowanie konta oszczędnościowego w mBanku to 3,5% brutto - śmiech na sali.

  OdpowiedzUsuń
 3. mBank to słabizna, od kilku lat trzymam tam 0zł i czekam, kiedy się przebudzą, żebym znowu coś tam trzymał. Widać desperację w ich działaniach, ale nie oferują nic, czym mogliby spowodować, że część moich pieniędzy znowu będzie u nich leżała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zobaczyłem ten nowy wygląd portalu i pierwsze skojarzenie "Idea Bank"

  OdpowiedzUsuń
 5. @Anonimowy

  Miałem podobne skojarzenia. Może mBank weźmie przykład i zaoferuje coś na miarę Konta Idealnego. Choć kierunek działań na razie odwrotny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n