Alior Bank sprzedaje złoto

Alior Bank nie zwalnia tempa i po raz kolejny poszerza asortyment swoich usług, wprowadzając możliwość zakupu złota.

Jak czytamy na stronie banku: Alior Bank we współpracy z Mennicą Wrocławską rozpoczyna sprzedaż sztabek złota inwestycyjnego w 27 oddziałach, w największych miastach. Złoto inwestycyjne to obecnie obok złotych monet najpopularniejszy sposób inwestowania w ten szlachetny kruszec. Alior Bank oferuje sztabki złota o najwyższej próbie czystości 999,9 wraz z certyfikatami autentyczności. Dostępne w sprzedaży sztabki złota pochodzą z renomowanych instytucji, takich jak: Credit Suisse, Heraeus i Umicore. Klienci mają możliwość zakupu złota w gramaturach: 1g, 5g, 10g oraz 1 oz. Sprzedaż większych gramatur będzie realizowana na zamówienie.

I właściwie to byłoby na tyle, gdyby nie fundamentalne pytanie: ile to będzie kosztować, czyli jaki jest spread dla Mennicy Wrocławskiej i prowizja dla Alior Banku?

Niestety, po te informacje widocznie trzeba udać się do jednej z 27 placówek bankowych. Choć w rankingu cen złota Mennica Wrocławska zajmuje wysokie miejsce w zestawieniu, oferując jeden z mniejszych spreadów na rynku (6-7%). Niewiadoma więc pozostają profity Alior Banku.

Strona poświęcona produktowi: złoto.aliorbank.pl

Jeśli chodzi o ceny złota, jak już wielokrotnie wspominałem, moim zdaniem na razie na próżno mówić o jakiejkolwiek korekcie na tym rynku w ujęciu długoterminowym:

Dopóki dolna linia kanału nie zostanie przebita, trudno negować trwający od kilkunastu lat trend wzrostowy na rynku złota. A i wybicia także mogą okazać się fałszywe.

Przy inwestowaniu w złoto powinniśmy również brać pod uwagę zachowanie polskiej waluty, która przy aprecjacji kursu niweluje nasze zyski. Szybki rzut oka na wykres XAUPLN...

...i widzimy brak jakiejkolwiek korekty, o której trąbią media. Spadki cen złota zniwelowało osłabienie się złotówki.

Podsumowując: na dzień dzisiejszy wierzę we wzrosty cen złota bardziej niż we wzrosty cen akcji, choć mniej niż w spadki cen akcji. Zobaczymy co w najbliższych tygodniach zdziała strefa euro w sprawie długu Grecji.

PS: Na koniec polecam powiązany tematycznie artykuł: Świat zmierza ku zagładzie? Banki zaczęły w oddziałach sprzedawać złote sztabki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll