Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie miesiąca: wrzesień 2011

Wrzesień upłynął pod znakiem kolejnych zawirowań spowodowanych kondycją finansową malutkiego europejskiego kraju (który poza turystyką nie ma czym się pochwalić) - Grecji. W związku z tym nasuwa się pytanie co będzie się działo, kiedy przyjdzie czas na restrukturyzację włoskich czy hiszpańskich długów. A na dalszym horyzoncie są Stany Zjednoczone, które dziwnym trafem są teraz uważane za bezpieczną przystań, patrząc na oprocentowanie amerykańskich papierów skarbowych. Do czasu. Amerykańska gospodarka jest silna, ale tylko w sferze prywatnej. Rekordowe zadłużenie musi w końcu odbić się czkawką.

Od tego miesiąca nie podaję statystyk bloga. Każdy może je zobaczyć w odpowiednim miejscu na blogu, więc nie ma sensu się powtarzać. W ramach rekompensaty wraca dział z moimi zarobkami w internecie.

Mobilny dochód: 148,25 zł (środki wypłacone)
AdSense: 0 zł
AdTaily: 0 zł
AdKontekst: 0 zł
Program Partnerski mBanku: 0 zł
Program Partnerski bankier.pl: 125 zł
Program Partnerski comperialead.pl: 0 zł
Odsetki bankowe: 23,25 zł
Inwestycje: 0 zł

Jak widać, zarobki marne. Marzą mi się takie zarobki, za które mógłbym się utrzymać. Przy tym nieważne w którym miejscu na świecie będąc. Muszę opracować jakiś plan.

Aktywa w portfelu:
Z powodu braku czasu pieniądze leżą na RORze oprocentowanym 5% netto i czekają nie wiem na co. Ze względu na pewien "projekt", o którym w przypadku powodzenia poinformuję za miesiąc, kompletnie nie czułem się na siłach, aby wchodzić na rynek. A jak się nie ma ochoty, to lepiej sobie odpuścić - tak brzmi jedna z zasad inwestowania.

Napiszę tylko, że gdybym teraz miał inwestować, to otworzyłbym przede wszystkim kontrakt na spadek WIG20. Myślałem też o zakupie złota oraz polskich obligacji korporacyjnych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n