Spadaj KGHM-ie

Wykres przedstawia korelację notowań KGHM-u oraz miedzi na przestrzeni ostatnich 10 lat. Nietrudno zauważyć, że korelacja istnieje, bo wraz ze wzrostem/spadkiem kursu miedzi wzrastał/spadał również kurs akcji KGHM.

Kolejny wykres to moja zabawa w rysowanie linii, okręgów i prostokącików w celu znalezienia podobieństw z przeszłości, bo jak wiadomo - historia lubi się powtarzać. I jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że część wykresu z lat 2005-2008 to wykres z lat 2009-... (2012?). Zresztą oceńcie sami:

Czekam więc z niecierpliwością na spadek kursu KGHM, aby zakupić jakiś większy pakiet. Jako że kanał trendu jest rosnący, na podstawie wykresu nie wynika, aby kurs spadł ponownie poniżej 20 zł. Będę zastanawiał się nad zakupem, jeśli cena spadnie poniżej 80 zł. Wtedy zakup będzie uzależniony od sytuacji rynkowej.

Komentarze

  1. a kto by nie kupił za taką cenę .. należy pamiętać ,że KGHM zanotuje teraz zastrzyk gotówki ponad 3mld zł z polkomtela, a co do miedzi to spółka głównie na niej zarabia

    OdpowiedzUsuń
  2. @akcje

    To jest tylko analiza techniczna. Jeśli scenariusz się zrealizuje, będzie pięknie, jeśli nie - trudno.

    Właśnie także z powodu silnych fundamentów KGHM nie wierzę w spadek kursu poniżej 20 zł, na co niektórzy czekają.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll