Deutsche Bank daje 10%

Deutsche Bank ostatnio rozpieszcza swoich nowych klientów. Tym razem oferuje oprocentowanie konta oszczędnościowego na poziomie 10% brutto. Oczywiście, są pewne haczyki i nie każdy załapie się na promocyjne oprocentowanie. Co więc trzeba zrobić?

Oprocentowanie promocyjne wskazane powyżej obowiązuje w okresie od dnia 1 grudnia 2011 roku do 28 lutego 2012 roku włącznie. Promocyjnym oprocentowaniem objęte są wyłącznie środki zgromadzone na db Koncie Oszczędnościowym 24h w pakiecie z Kontem Osobistym db NET otwartym nie wcześniej niż dnia 1 grudnia 2011 roku. Oprocentowanie promocyjne znajdzie zastosowanie, gdy saldo rachunku nie przekracza 10.000 zł. W przypadku, gdy saldo rachunku będzie wyższe niż 10.000 zł oprocentowanie wyniesie 4,09%.

Kapitalizacja odsetek jest dzienna, można wykonać bezpłatnie 1 przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego i otworzyć maksymalnie 3 rachunki (a więc łącznie zdeponować do 30 tys. zł). Oczywiście, brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowego.

Aby otworzyć konto oszczędnościowe, trzeba być posiadaczem konta osobistego. Jest ono całkowicie darmowe, jeśli chodzi o prowadzenie konta, przelewy internetowe, używanie karty debetowej (w przypadku wykonania minimum 1 transakcji kartą miesięcznie), wypłatę z wszystkich bankomatów.

Przy okazji możemy skorzystać z promocji i otrzymać nagrodę gwarantowaną w postaci modemu Play Online do korzystania z mobilnego internetu na kartę w Play. Cena takiego modemu to 129 zł, otrzymujemy go za darmo. Działa to jak pre-paid, robimy doładowanie i korzystamy z internetu przez określony czas - tutaj cennik doładowań.

Warunki wzięcia udziału w promocji (pełny regulamin):

W Promocji może wziąć udział Klient, który w czasie trwania Promocji spełni łącznie następujące warunki:
a. złoży wniosek o Konto osobiste dbNET nie wcześniej niż 01.12.2011 roku i nie później niż 18.12.2011 roku;
b. oświadczy poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola we wniosku o Konto osobiste dbNET, że wyraża zgodę na udział w Promocji i akceptuje treść niniejszego Regulaminu;
c. zawrze Umowę dbNET.


A także:
a. w ciągu 7 Dni roboczych od daty Zawarcia Umowy dbNET dokona wpłaty na Konto osobiste dbNET,
b. utrzyma przez kolejne 14 dni saldo w wysokości równej co najmniej 1 500 złotych (słownie: jeden tysiąc pięćset) na koncie,
c. przez okres dwunastu miesięcy po zakończeniu Promocji utrzyma otwarte Konto osobiste dbNET


Dodatkowo Deutsche Bank wprowadził ostatnio możliwość autoryzacji transakcji za pomocą haseł SMS - oczywiście usługa bezpłatna.

Podsumowując, możemy złapać dwie ryby na jednym haczyku: oprocentowanie 10% brutto oraz nagrodę gwarantowaną w postaci modemu o wartości 129 zł.

Komentarze

 1. Powiem tak. Na zdaniu, w którym wspomniałeś o haczykach przestałem czytać ten artykuł. Przyznam szczerze, że jak dotąd ten bank wiedzie prym w ofertach z haczykami. W tym roku nie widziałem jeszcze żadnej ich oferty pozbawionej problemów potencjalnych klientów. Temu bankowi już dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. @kry

  Nie zgadzam się z Twoim komentarzem. Dla mnie to konto jest o wiele lepsze aniżeli eKonto mBanku. Gdzie w mBanku znajdziesz oprocentowanie 10% brutto + wszystkie bankomaty za 0 zł + takie promocje, jakie ostatnio oferuje Deutsche Bank?

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, masz prawo się nie zgadzać ze mną :). Ja wyraziłem swoją prywatną opinię, do której nie zamierzam nikogo przekonywać.

  Ja nie szukam konta z milionem warunków, które muszę spełnić, żeby dostać ileś tam groszy lub złotych. Mnie już ten bank zniechęcił kilkoma swoimi ofertami, więc na mnie nie zarobią (ani ja na nich).

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm ciekawa oferta, chyba będe musiał zrobić małe przemeblowanie w swoich kontach, zamknąć rachunki w Polbanku i Eurobanku, a zastąpić je BGZ Optimą (co już wcieliłem w życie) i może właśnie tym DBNet, tego modemu to mi nawet nie potrzeba, chyba że do promocji wlicza się saldo konta oszczednosciowego, to wtedy ma to jakiś tam sens ;)
  W każdym razie dzięki za cynk ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @kry

  Nie chcę bronić DB, ale według mnie to nie są warunki trudne do spełnienia. Każda promocja wiąże się z pewnymi haczykami.

  Zresztą samo konto osobiste w Deutsche Banku ma obecnie mniej haczyków niż eKonto w mBanku. W pierwszym wypadku, aby korzystanie z konta było darmowe, trzeba minimum raz w miesiącu dokonać płatności kartą. W drugim przypadku trzeba w miesiącu dokonać płatności kartą na łączną kwotę minimum 200 zł.

  A czym Cię zniechęcił, jeśli można wiedzieć?

  OdpowiedzUsuń
 6. @Kamil

  Jeśli otrzymujesz regularnie stałe wynagrodzenie, polecam rozważyć skrzyżowanie BGŻ (Konto Zarabiające) oraz Banku Millenium (Dobre Konto).

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie jednak ma to pewien mankament. Nie lubię firm które dają preferencyjne oferty jedynie nowym. Tak na prawdę jest to najgorszy z haczyków. Czemu traktują gorzej osoby które u nich są dłużej? Gdyby nie fakt, że tego typu akcje mają często może bym się skusił. A tak to teraz się załapię, a za pół roku będę sobie pluł w brodę bo nowi dostaną lepsza ofertę niż ja obecnie :) Nie wiem jak was, mnie to czasem równo wpienia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa oferta tylko że dla nowych klientów. Ja niestety jestem już klientem dbnet. Czekam na modem od nich.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Sebastian Cezary

  Tak się zastanawiam czy jestem nowym klientem, bo konto w DB zamknąłem pół roku temu. Teraz planuję rozejrzeć za nowym kontem osobistym, bo zaczynam pracę i trzeba to wykorzystać do zarobienia dodatkowych kilkudziesięciu złotych miesięcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Hofin.pl

  Jestem w posiadaniu modemu Play, bo kiedyś korzystałem z mobilnego internetu. Całkiem przydatna rzecz, można doładować sobie w każdej chwili i nie trzeba uzależniać się od abonamentu.

  OdpowiedzUsuń
 11. No mbank nie daje na pewno 10% i bankomatów jak na lekarstwo, ale ma całkiem dobry system bankowości elektronicznej. Co możecie powiedzieć o tym aspekcie. Oprocentowanie kusi, ale kiedyś się skończy ta promocja, co jeszcze ma tak dobrego DB czego nie oferuje mbank ?
  pozdrawiam Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 12. @Anonimowy

  Masz rację, system bankowości elektronicznej mBanku jest bardzo ergonomiczny, co często podkreślam.

  Czego nie oferuje mBank? Przede wszystkim wypłat ze wszystkich bankomatów za darmo, za tę opcję w mBanku trzeba płacić 5 zł miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll