Optymalizacja systemu bankowego cz.2

Od nowego roku przeprowadzam się do Warszawy oraz zaczynam pracę na etat, o której jeszcze napiszę w następnych wpisach. W związku z tym postanowiłem nieco zoptymalizować swoje finanse osobiste, aby dostosować się do czekających zmian. Dzięki kilku jednorazowym zabiegom skromy budżet domowy zyska miesięcznie dodatkowe kilkadziesiąt PLN.

Obecnie prawie wszystkie swoje oszczędności trzymam na Koncie Młodzieżowym Click w Toyota Bank, oprocentowanym 5% netto. Jest to bardzo płynny sposób przechowywania oszczędności, bo pozwala na wypłatę środków z konta w dowolnym momencie, a płynność była dla mnie kluczowym czynnikiem w ostatnich miesiącach.

Starałem się być minimalistą, jeśli chodzi o rachunki bankowe. Trudno w to uwierzyć, ale obecnie posiadam tylko 2 aktywne konta: wspomniane Konto Młodzieżowe Click, a także eKonto w mBanku. Po długich przemyśleniach postanowiłem, że czas rozszerzyć swój wachlarz rachunków o 2 kolejne konta.

Pierwszym z nich będzie oczywiście rachunek w głośnym ostatnio BGŻOptima. Oprocentowanie na poziomie 6,48% netto przy możliwości zerwania lokat bez utraty naliczonych odsetek - oferta kusząca. Szczególnie, że bank deklarowany jest osobom oszczędzającym, no cóż, pożyjemy - zobaczymy. Na razie oprocentowanie jest jednym z najwyższych na rynku kont oszczędnościowych czy lokat.

Drugim rozwiązaniem jest Dobre Konto w Banku Millenium. Byłem kiedyś jego posiadaczem, następnie zamknąłem je, bo było mi zbędne, a teraz znowu otwieram - tym razem jako konto wspólne z dziewczyną.

Po co to wszystko? A chociażby po to, aby uniknąć tego:
W następnych wpisach będzie więcej szczegółów.

Komentarze

 1. No ja rowniez musze zoptymalizowac konta od nowego roku, sukcesywnie pozbywam sie niepotrzebnych kont, powodzenia zyce i witam w kolege etatowca

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaleznie od tego ile bedziesz zarabiał na etacie warto miec konto w BGZ, gdzie dostajesz 1% swojej pensji. Czyli przykładowo 50zł od 5k pln, co można wykorzystać samemu bądź pokryć tym opłatę za kartę kredytową etc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas rozważam Konto z Podwyżką w BGŻ, ale cenię sobie minimalizm, a tu parę istotnych warunków trzeba spełnić:

  1) Trzeba dokonać miesięcznie minimum 3 płatności kartą, aby dostać premię,
  2) Opłata za kartę wynosi 8 zł lub 5 zł przy dokonaniu płatności kartą na kwotę minimum 300 zł

  Maksymalnie można więc otrzymać 45 zł. Przy moich dochodach "na rękę" kwota ta byłaby o połowę niższa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem większym minimalistą, bo drugie konto otworzę dopiero jutro - przyjeżdza kurier z Deutsche Bank - to też jest dobra opcja.

  Gratuluje nowej pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Marcin

  Deutsche Bank to dobry wybór, szczególnie teraz, w świetle promocji: http://www.blofi.pl/2011/12/deutsche-bank-daje-10.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!