Podsumowanie miesiąca: listopad 2011

Czas na kolejne podsumowanie miesiąca.

Listopad nie był miesiącem twórczym w moim wykonaniu, powstało raptem 6 wpisów, z czego dwa regularne, dwa o gadżetach na bloga, jeden ideologiczny, a ostatni o motywujących filmach. Niewiele o inwestycjach i oszczędzaniu. A tego oczekują czytelnicy bloga, patrząc na wyniki ankiety wielokrotnego wyboru Jaką tematykę preferujesz na blofi.pl?:
  • 9 głosów 64% - inwestycje: akcje, waluty, surowce, obligacje,
  • 9 głosów 64% - oszczędzanie: lokaty, konta, promocje
  • 1 głos 7% - gospodarka, makroekonomia, polityka, podatki
Tak się więc i stanie. Skończę studia, obronię doktorat i dopiero wtedy zastanowię się nad blogiem ideologicznym w tematyce gospodarczej. A pomysłów jest kilka i to całkiem chwytliwych. Na razie rozwijam swoją wiedzę ekonomiczną dzięki prowadzeniu bloga Infografika ekonomiczna.

Nowy miesiąc = nowa ankieta, zapraszam więc do głosowania. Wygląd bloga został nieco zmieniony, blog jest bardziej skondensowany i chyba w końcu jest idealnie.

W grudniu planuję zrobić 2 rankingi (kont oszczędnościowych i lokat), określić cele na 2011 rok, sprecyzować jak zamierzam nauczyć się perfect języka angielskiego. Napiszę też o studiach zaocznych, o mojej przeprowadzce do Warszawy w związku z pracą w inwestycjach, na temat której na razie nie wspominam. Dzięki pracy powstają nowe możliwości optymalizacji bankowej - o tym także zostanie wspomniane. I na koniec powstanie bodajże najważniejszy wpis w moim życiu, w którym zaprezentuję mój plan do wolności finansowej. Uf, sporo tego, ale czasu nie powinno zabraknąć.

Mój skromny portfel/majątek netto prezentuje się następująco:

Portfel bardzo płynny, ale trudno się dziwić - wydatki związane z przeprowadzką nie są małe. A jak wiadomo - inwestować w siebie trzeba, bo im więcej zarabiasz, tym więcej oszczędzasz.

Żałuję, że nie zagrałem na spadek KGHM, bo nie spodziewałem się, że spadek kursu nastąpi tak wcześnie. Na GPW powstało nowe ryzyko - ryzyko polityczne. Będziemy mieli drugi Budapeszt?

PS: Zastanawiam się nad ujawnieniem wartości nominalnych portfela, ale jeszcze jest to kwestia do rozważenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll