Warszawa

Jak już wielokrotnie wspominałem, wraz z nadejściem nowego roku w moim życiu nastąpią istotne zmiany, a mianowicie zmieniam miejsce zamieszkania i przeprowadzam się do Warszawy.

Powodów tej decyzji jest wiele, najważniejszym są perspektywy rozwoju w branży finansowej, a konkretnie w inwestycjach. Niestety, Warszawa jest niekwestionowanym centrum finansowym w Polsce, gdzie mieszczą się prawie wszystkie centrale instytucji finansowych. Reszta miast tylko sprzedaje to, co się w stolicy wymyśli.

Obecnie jestem studentem zaocznym na studiach magisterskich SGH i co 2 tygodnie dojeżdżam na zjazdy. Po 3 latach kiszenia się na dziennych studiach licencjackich w Poznaniu postanowiłem spróbować sił w trybie zaocznym i jednocześnie szukać pracy, aby wystartować w życie 2 lata wcześniej. Dzięki szczęściu i wielu wysiłkom udało się - od 2 stycznia zaczynam pracować na wymarzonym stanowisku. Jakim? Jeszcze potrzymam czytelników w niepewności.

W kolejnych wpisach konkrety - zaprezentuję swój plan dochodów i wydatków związany z życiem w Warszawie.

Komentarze

 1. Powodzenia. Mnie Warszawa rozbrajała nerwowo. Cieszę się, że nie musiałem tam zbyt długo mieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Melonmaker

  Dzięki. U mnie odwrotnie - Szczecin jest zbyt nudny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż ja obecnie w Krk siedzę i pewnie jeszcze chwilę posiedzę. Też właśnie znalazłem pracę, może nie wymarzoną, ale i to się przyda na przeczekanie. Teraz będę się przyglądał ofertom kont ROR :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Sebastian Cezary

  Podobno żadna praca nie hańbi.

  PS: Warszawa, Szczecin, Kraków - zaraz zacznie się zabawa "Wpisujcie miasta" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Warszawie wcale nie trzeba stać w korkach, wystarczy znaleźć sobie mieszkanie blisko pracy, najlepiej walking dystans, a różnica w cenie wcale nie jest duża miedzy centrum a peryferiami. W Londynie, choć jest o niebo lepiej skomunikowany niż Wawa, nowa praca=nowe miejsce zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 6. @P.G.
  Będę miał do pracy 20 minut autobusem, przekonamy się czy to był dobry wybór. Podczas moich pobytów w Warszawie jeszcze nie zdarzyło mi się stać w korku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sie za praca dwa razy w tym roku przeprowadzalem, za kazdym razem zmiana na lepsze wiez nie zaluje, zycze tego samego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej pracę znaleźć na miejscu - ale jak trzeba to trzeba - trzeba życzyć tylko powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Przemek, @Platforma forex

  Dzięki :) Trzeba być mobilnym w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll