Przejdź do głównej zawartości

Warszawa

Jak już wielokrotnie wspominałem, wraz z nadejściem nowego roku w moim życiu nastąpią istotne zmiany, a mianowicie zmieniam miejsce zamieszkania i przeprowadzam się do Warszawy.

Powodów tej decyzji jest wiele, najważniejszym są perspektywy rozwoju w branży finansowej, a konkretnie w inwestycjach. Niestety, Warszawa jest niekwestionowanym centrum finansowym w Polsce, gdzie mieszczą się prawie wszystkie centrale instytucji finansowych. Reszta miast tylko sprzedaje to, co się w stolicy wymyśli.

Obecnie jestem studentem zaocznym na studiach magisterskich SGH i co 2 tygodnie dojeżdżam na zjazdy. Po 3 latach kiszenia się na dziennych studiach licencjackich w Poznaniu postanowiłem spróbować sił w trybie zaocznym i jednocześnie szukać pracy, aby wystartować w życie 2 lata wcześniej. Dzięki szczęściu i wielu wysiłkom udało się - od 2 stycznia zaczynam pracować na wymarzonym stanowisku. Jakim? Jeszcze potrzymam czytelników w niepewności.

W kolejnych wpisach konkrety - zaprezentuję swój plan dochodów i wydatków związany z życiem w Warszawie.

Komentarze

 1. Powodzenia. Mnie Warszawa rozbrajała nerwowo. Cieszę się, że nie musiałem tam zbyt długo mieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Melonmaker

  Dzięki. U mnie odwrotnie - Szczecin jest zbyt nudny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż ja obecnie w Krk siedzę i pewnie jeszcze chwilę posiedzę. Też właśnie znalazłem pracę, może nie wymarzoną, ale i to się przyda na przeczekanie. Teraz będę się przyglądał ofertom kont ROR :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Sebastian Cezary

  Podobno żadna praca nie hańbi.

  PS: Warszawa, Szczecin, Kraków - zaraz zacznie się zabawa "Wpisujcie miasta" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Warszawie wcale nie trzeba stać w korkach, wystarczy znaleźć sobie mieszkanie blisko pracy, najlepiej walking dystans, a różnica w cenie wcale nie jest duża miedzy centrum a peryferiami. W Londynie, choć jest o niebo lepiej skomunikowany niż Wawa, nowa praca=nowe miejsce zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 6. @P.G.
  Będę miał do pracy 20 minut autobusem, przekonamy się czy to był dobry wybór. Podczas moich pobytów w Warszawie jeszcze nie zdarzyło mi się stać w korku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sie za praca dwa razy w tym roku przeprowadzalem, za kazdym razem zmiana na lepsze wiez nie zaluje, zycze tego samego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej pracę znaleźć na miejscu - ale jak trzeba to trzeba - trzeba życzyć tylko powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Przemek, @Platforma forex

  Dzięki :) Trzeba być mobilnym w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n