Jestem traderem

Zgodnie z obietnicą czas na odkrycie kart w sprawie tego, po co przeprowadziłem się na stałe do Warszawy. Właściwie tytuł posta mówi wszystko sam za siebie - od początku sycznia jestem zatrudniony jako Futures Trader w jednej z firm określanych mianem Proprietary Trading Firm. W Gazecie Trend ukazał się ostatnio świetny artykuł o takich firmach działających w Polsce, z którym szczerze polecam się zapoznać.

Nie jest to pośrednictwo w wykonywaniu zleceń, z czym wiąże się praca maklera, ani też zarządzanie portfelem - czynnościami typowymi dla doradcy inwestycyjnego. Jest to prawdziwy day-trading na światowych rynkach finansowych, w moim przypadku będą to rynki związane z instrumentami pochodnymi (przede wszystkim gra na spreadach), nieosiągalne dla drobnego inwestora.

Jak wygląda praca tradera? Mniej więcej tak:Kilka monitorów, przy których spędza się większość dnia, szukając bardzo krótkoterminowych okazji inwestycyjnych.

Nie ukrywam, że jest to dla mnie wymarzona praca - w swoim życiu nie spotkałem się z lepsza ofertą. Nie liczyłem, że zostanę zatrudniony, jakież było moje zaskoczenie, kiedy okazało, że pozytywnie przeszedłem kolejne etapy rekrutacyjne i stałem się profesjonalnym traderem.

Dzięki tej pracy mam szansę nauczyć się inwestowania wokół traderów osiągających sukces w swojej pracy, czyli zysk. Jest to prawdziwa szkoła inwestowania i nauka tradingu, której na próżno szukać w książkach. Potwierdza to chociażby wiedza wyniesiona z trwających właśnie szkoleń, której nie znajdziesz w Google.

Przedtem inwestowałem w wolnym czasie, po studiach, pracy, wykonaniu przeróżnych obowiązków. Teraz będę zajmował się przez cały dzień tym, co lubię robić, i jeszcze będę za to otrzymywał wynagrodzenie. Co do wynagrodzenia - nie podam konkretnej wartości, napiszę tylko, że podstawa jest w okolicach średniej krajowej. Dodatkowo wypłacany jest bonus uzależniony od wielkości zysku po pokryciu kosztów.

Także w końcu czuję się szczęśliwy i jestem kolejny krok bliżej ku wolności finansowej.

Komentarze

 1. Mnie kiedyś zaprosiła na rozmowę firma teletrade oferując prace jako trader, z tym że nie grało mi tam coś w procesie rekrutacyjnym - pierwszy etap za który trzeba było zapłacić za jakieś beznadziejne szkolenie które i tak by mi nic nie dało bo właściwie wszystko znałem. Szkolenie było beznadziejne bo właściwie była to nauka analizy technicznej, platformy transakcyjnej, zasady działań wskaźników itp itd. W efekcie byłem tam raz z ciekawości a potem podziękowałem bo moje wrażenie było takie że ta firma właściwie zajmuje się głównie organizacją szkoleń...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pogratulować!

  Zaś w ramach doszkalania w tym zawodzie warto przeczytać, (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś) niezwykle pouczającą książkę niejakiego Taleba pod tytułem "Ślepy Traf".

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Gratuluję sukcesu. Sam kiedyś zastanawiałem się nad możliwością wykonywania takiej pracy w przyszłości. Opowiesz co więcej na temat rekrutacji? Kiedyś czytałem artykuł, że są firmy, które od razu za darmo udostępniają możliwość rozpoczęcia takiej pracy, ale bez pensji. Po osiągnięciu miesięcznego wyniku na pewnym poziomie można przejść do etapu profesjonalnej pracy za wynagrodzenie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. a możesz napisać jaka to firma?

  OdpowiedzUsuń
 5. @Wyrwigrosz
  Za szkolenia nie trzeba nic nie płacić i jest umowa o pracę.

  @Kazek Mlycorz
  Dzięki za propozycję. Choć gdyby to był "ślepy traf", to wątpię czy takie firmy istniałyby.

  @Student
  Proponuję przeczytać artykuł podlinkowany w pierwszym akapicie:
  "Firmy typu Proprietary Trading skupione na giełdach amerykańskich oferują system prowizyjny. Trader zatrudniony przez dane biuro otrzymuje odpowiedni procent wygenerowanych przez siebie zysków w skali miesiąca. Brak jest podstawy. Większość firm oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia, bądź wymaga otwarcia działalności gospodarczej.
  Firmy skupione na rynkach kontraktów terminowych oraz towarów oferują podstawowe wynagrodzenie plus dodatkowo bonus roczny (uzależniony od osiągniętych wyników w skali roku)"

  @ZZD
  OSTC Poland

  OdpowiedzUsuń
 6. @Student
  A propo rekrutacji: http://www.day-trader.pl/index.php/praca-trading

  OdpowiedzUsuń
 7. Choć po wcześniejszych wpisach spodziewałem się czegoś ciekawego, to faktycznie zaskoczyłeś pewnie nie tylko mnie. Pogratulować i nic tylko życzyć sukcesów, a nam ciekawych wpisów od Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja stawiałem na jakiegoś doradcę finansowego :P
  Nie ma w życiu nic bardziej motywującego i satysfakcjonującego niż wykonywanie pracy, którą się lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Sebastian Ceazry, @Marcin

  Dzięki za wsparcie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Eugeniusz Wasilewicz, na Tobie teraz spoczywa nowe zadanie.. Mianowicie, często i ciekawie pisać o swojej pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. @Marcin

  A raczej o swoich wynikach w pracy :) No i tak zamierzam prowadzić dziennik trade'ów oraz chciałbym nim dzielić się publicznie, zobaczymy czy czas na to pozwoli.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakbyś mógł któregoś razu wysmażyć wpis na czym polega z punktu praktycznego gra na spreadach to byłoby super

  OdpowiedzUsuń
 13. @Wyrwigrosz
  Postaram się kiedyś coś skleić, ale nie obiecuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,

  zapraszam do zapoznania się z nowym programem do Analizy Technicznej.
  Więcej informacji na stronie http://www.gpw-skaner.pl/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll