Inwestycje alternatywne

Wpis dla znudzonych inwestowaniem w akcje czy trzymaniem środków na lokatach. Wprawdzie popełniłem go już na jednym ze swoich blogów, ale myślę, że warto rozwinąć tematykę inwestycji alternatywnych, która jest szersza niż wydaje się początkowo.

Tłumaczyć pojęcia inwestycji alternatywnych raczej nie trzeba, gdyż jest to po prostu wszystko co nie jest uważane za inwestycje tradycyjne (jakkolwiek to rozumieć).

I tak oto idąc tym tropem możemy znaleźć w swoim domu wiele rzeczy z worka inwestycji alternatywnych. Ja na przykład amatorsko kolekcjonuję monety, swojego czasu zbierałem papierki od torebek od herbat, posiadam uncję srebra, a także kilka innych wartościowych pamiątek. Diamentów czy nieruchomości na razie nie kolekcjonuję, ale kto wie - może w przyszłości...

Pytanie do czytelników: inwestujecie alternatywnie? Pochwalcie się czym warto się zainteresować, bo zastanawiam się nad ulokowaniem w coś pewnej części kapitału.

Tym czasem zapraszam do zapoznania się z infografiką przygotowaną przez serwis tanie-kredyty.com.pl

Komentarze

 1. Ja zbieram karty kolekcjonerskie - Magic the Gathering. Teraz juz nie gram gdyż mam za mało czasu, lecz sentyment pozostał. Z racji, że się na tym troche znam czasami mogę wypatrzeć jakieś perełki na eBay'u i sprzedać z zyskiem w Polsce. Albo kupić tanio w Polsce i sprzedac z zyskiem za kilka miesięcy :) Chyba najlepsze efekty przynosi właśnie łączenie inwestycji ze swoim hobby, zainteresowaniami.
  Drugim moją inwestycja alternatywna są zakłady sportowe.

  A marzeniem, to jest własny warsztat i ręczne robienie wzmacniaczy gitarowych oraz gitar... Ale do tego to jeszcze odległa droga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakieś trzy lata temu zacząłem inwestować w domeny internetowe i na tym oparłem potem swój biznes.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się marzy autko może pamiętacie taki stary film serial z 82r pt. Nieustraszony :) i samochód który zwał się K.I.T.T. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:KITT_Universal_Studios.jpg&filetimestamp=20051222000021

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że alternatywną inwestycją może być inwestowanie w samego siebie. Dokształcanie, podnoszenie kwalifikacji, kursy językowe etc.

  To są najważniejsze inwestycje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli mamy na razie inwestycje w karty kolekcjonerskie, zakłady sportowe, gitary, domeny, samochody i w samego siebie :) Nieźle

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja kolekcjonuje stare polskie banknoty, ale to raczej hobby niż inwestycja (ale ceny ciągle rosną :) )

  OdpowiedzUsuń
 7. bieżąca sytuacja na wig20.
  http://www.bankfotek.pl/view/1192195
  http://www.bankfotek.pl/view/1192196
  www.galeriazyskow.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. bieżąca sytuacja na wig20.
  http://www.bankfotek.pl/view/1192195
  http://www.bankfotek.pl/view/1192196
  www.galeriazyskow.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Kosmiczne wyceny przedmiotów z alternatywnych form oszczędzania to niestety w większości pojedyncze przypadki zakupów znudzonych kolekcjonerów.

  Dlatego staram się wyłapywać okazje na giełdzie (o czym pisze na swoim blogu).

  OdpowiedzUsuń
 10. @Marcin - zyski.info

  Ja tak samo. Większość czasu jestem poza giełdą, czekając na okazje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!