BGŻ Optima daje 6,5% na koncie oszczędnościowym

I stało się. Bank dla oszczędzających, czyli BGŻ Optima, wprowadził nową, całkiem dobrą ofertę. W ramach konta oszczędnościowego proponuje klientom oprocentowanie depozytów w wysokości 6,5% brutto (5,27% netto). To więcej niż na prawie wszystkich lokatach dostępnych na rynku. Oczywiście, są haczyki, ale łatwe do przełknięcia.

Nie będę się rozpisywał na temat oferty, najlepiej po prostu zacytować wybrane fragmenty ze strony banku:
 • promocyjne oprocentowanie aż 6,5% w skali roku dla nowych środków pieniężnych do 40 000 zł
 • oprocentowanie 5,8% w skali roku dla pozostałych środków pieniężnych, bez ograniczenia kwoty
 • wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz, bez utraty odsetek
I wszystko jasne. Jak dla mnie, oferta jest interesująca. Szkoda tylko, że BGŻ nie wprowadzi jakieś alternatywy w postaci typowej "sztywnej" lokaty, tylko że z wyższym oprocentowaniem. Na pewno część klientów wolałaby rezygnację z elastyczności na rzecz większych zysków.

W poniedziałek przelewam część oszczędności do BGŻ, niech leżą i czekają na okazje inwestycyjne. O jednej z nich będzie następny wpis.

PS: Jak już przy bankach jesteśmy, na weekend polecam świetną reklamę z Chuckiem Norrisem dla tych, co jeszcze nie widzieli:


Komentarze

 1. Znowu ten sam warunek dla nowych środków. Co w takim razie ze starymi środkami na lokatach jednodniowych? Szkoda że nie dało się ich zamienić z Alior Bankiem.
  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. a co myślicie o koncie oszczędzającym Deutsche Banku tam dawają aż 10%. Jak myślicie czy to ściema, opłaca się, są haczyki, oprócz tego że raz w mies. można wypłacać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorki teraz źle napisałem, chyba od dziś 8,10% ale to i tak fajnie, choć mogło być lepiej. Daje link https://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_konto_oszczednosciowe_24h co o tym sądzicie, jeszcze niedawno dawano w promocji glośnik bezprzewodowy, teraz trzeba bedzie poczekać na nastepna promocję z jakimś gadżetem.

  OdpowiedzUsuń
 4. @sas
  Stare środki do końca kwietnia są opodatkowane 6,48%, a potem ewentualnie można je wrzucić na Lokatę bezkarną 6,3%: http://www.bgzoptima.pl/lokaty/default.aspx

  @Dexter70
  Największym problem jest to, że nie wiadomo do kiedy ta promocja promocja potrwa. Ja na Twoim miejscu poczekałbym na jakąś nową promocję i wtedy podjął decyzję. 8,10% na pewno kusi.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Dexter
  Oczywiście to czekanie dotyczyło promocji związanej z nowym gadżetem, tak jak napisałeś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ta Lokata bezkarna 6,3% przypadkiem nie dotyczy nowych nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
 7. @sas
  Masz rację, widocznie za długo dziś spałem, że piszę takie bzdury. Dla starych środków od maja pozostaje 5,8% na koncie oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oprocentowanie konta oszczędnościowego 6,5% też dotyczy tylko nowych klientów.

  Dotychczasowy klient może otrzymać 6,5% tylko w dniu, w którym wpłaca środki. W pozostałe dni jego konto będzie oprocentowane 5,8%.

  Więc jedyne rozwiązanie to wypowiedzieć umowę i podpisać nową. Wtedy jako nowy klient dostaniemy 6,5%.

  OdpowiedzUsuń
 9. Troche offtopic, ale zwiazane z lokatami, no wiec uwaga na bangsterow z eurobanku, za zerwanie lokaty przed uplywem 14 dni pobieraja oplate 10 zl :(, "obiecalem" im, ze bede o tym pisal i mowil przy kazdej okazji,
  pozdrawiam cm

  OdpowiedzUsuń
 10. jasne,że 8.1%,ale tylko jeśli założysz konto internetowe.Top dostajesz w pakiecie konto osobiste połączone z oszczędnościowym.I pamiętaj,że to jest promocja,nie musi trwać wiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. te atrakcyjne oprocentowanie w bgż jest tylko do lipca, później już 4,6%

  OdpowiedzUsuń
 12. BGż dobrze sobie radzi jak na dzisiejsze czasy i konkurencję

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll