Przejdź do głównej zawartości

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Bez opanowania języka angielskiego trudno bez przeszkód funkcjonować w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie. Abstrahując już od tego, że niemal każdy pracodawca wymaga znajomości angielskiego (w różnym stopniu), to życie codzienne również staje się dużo łatwiejsze. Możemy podróżować po świecie i próbować dogadywać się z tubylcami, korzystać z nieograniczonych zasobów internetu, nawiązywać ciekawe znajomości z obcokrajowcami... przykłady można mnożyć i mnożyć.

Ale jak skutecznie opanować ten język? Odpowiedź zawiera się na poniższej infografice:

Źródło: kaplaninternational.com

Nie oszukujmy się - najskuteczniej jest wyjechać do anglojęzycznego kraju i zapisać się do szkoły, aby móc porozumiewać się z native speakerami. Pomocne okazuje się także oglądanie angielskich seriali czy filmów z polskimi lub (dużo lepiej) angielskimi napisami, wsłuchiwanie się w teksty piosenek czy granie w gry komputerowe. Jeśli uczymy się angielskiego i mamy przy tym niezłą frajdę - sukces gwarantowany.

Komentarze

 1. Jeszcze jeden sposób: zakochać się w osobie z kraju anglojęzycznego. Nauka języka przebiega wtedy błyskawicznie, ponieważ jest odpowiednia motywacja, aby porozumieć się z drugą osobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjazd za granicę to bardzo dobre rozwiązanie, ja dzięki Holandii i uczeniu się 10 nowych słówek dziennie po kilku miesiącach potrafię komunikatywnie rozmawiać z ludźmi na różne tematy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wojtek S. - samo zakochanie nie wystarczy :P Przede wszystkim musi być odwzajemnione żebyśmy mogli się porozumiewać.

  Kiedyś na jednej ze stron internetowych zajmujących się nauką języka angielskiego była możliwość rozmawiania po angielsku z innymi osobami na Skype/gg. Wydaje mi się, że to też jest bardzo dobry sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem niedawno napisałem podobny wpis na moim blogu na temat tego "Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego? 4 najważniejsze wskazówki". Sam stosuję opisane tam wskazówki i ręczę za ich skuteczność. Polecam zainteresowanym: http://publicysta.blogspot.com/2012/02/jak-efektywnie-uczyc-sie-jezyka.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie trzeba jechac do Anglojęzycznego kraju, zeby nauczyć sie Angielskiego, jakkolwiek jest to bardzo skuteczna metoda. W celu nauczenia się NIEMAL ZA DARMO, bez inwestowania, bez drogich kursów - zapoznaj się z tym materiałem (nie namawiam do kupowania czegokolwiek).

  http://grosikdogrosza.blogspot.com/2012/07/jezyki-obce.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n