Jak nauczyć się języka angielskiego?

Bez opanowania języka angielskiego trudno bez przeszkód funkcjonować w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie. Abstrahując już od tego, że niemal każdy pracodawca wymaga znajomości angielskiego (w różnym stopniu), to życie codzienne również staje się dużo łatwiejsze. Możemy podróżować po świecie i próbować dogadywać się z tubylcami, korzystać z nieograniczonych zasobów internetu, nawiązywać ciekawe znajomości z obcokrajowcami... przykłady można mnożyć i mnożyć.

Ale jak skutecznie opanować ten język? Odpowiedź zawiera się na poniższej infografice:

Źródło: kaplaninternational.com

Nie oszukujmy się - najskuteczniej jest wyjechać do anglojęzycznego kraju i zapisać się do szkoły, aby móc porozumiewać się z native speakerami. Pomocne okazuje się także oglądanie angielskich seriali czy filmów z polskimi lub (dużo lepiej) angielskimi napisami, wsłuchiwanie się w teksty piosenek czy granie w gry komputerowe. Jeśli uczymy się angielskiego i mamy przy tym niezłą frajdę - sukces gwarantowany.

Komentarze

 1. Jeszcze jeden sposób: zakochać się w osobie z kraju anglojęzycznego. Nauka języka przebiega wtedy błyskawicznie, ponieważ jest odpowiednia motywacja, aby porozumieć się z drugą osobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjazd za granicę to bardzo dobre rozwiązanie, ja dzięki Holandii i uczeniu się 10 nowych słówek dziennie po kilku miesiącach potrafię komunikatywnie rozmawiać z ludźmi na różne tematy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wojtek S. - samo zakochanie nie wystarczy :P Przede wszystkim musi być odwzajemnione żebyśmy mogli się porozumiewać.

  Kiedyś na jednej ze stron internetowych zajmujących się nauką języka angielskiego była możliwość rozmawiania po angielsku z innymi osobami na Skype/gg. Wydaje mi się, że to też jest bardzo dobry sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem niedawno napisałem podobny wpis na moim blogu na temat tego "Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego? 4 najważniejsze wskazówki". Sam stosuję opisane tam wskazówki i ręczę za ich skuteczność. Polecam zainteresowanym: http://publicysta.blogspot.com/2012/02/jak-efektywnie-uczyc-sie-jezyka.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie trzeba jechac do Anglojęzycznego kraju, zeby nauczyć sie Angielskiego, jakkolwiek jest to bardzo skuteczna metoda. W celu nauczenia się NIEMAL ZA DARMO, bez inwestowania, bez drogich kursów - zapoznaj się z tym materiałem (nie namawiam do kupowania czegokolwiek).

  http://grosikdogrosza.blogspot.com/2012/07/jezyki-obce.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll