Alior Sync - opinia

Niewątpliwie głośno jest o Alior Sync - banku, który kandyduje do miana banku nowej generacji. Chciałbym więc dorzucić i swoje trzy grosze do gąszczu opinii internautów, w tym blogerów. Skupię się jednak przede wszystkim na ofercie produktowej tego tworu, pomijając już zupełnie kwestie rozrywkowe, które wydają się być dla mnie zbędne.

Konto osobiste
Na plus. 5-procentowy zwrot pieniędzy za korzystanie z opcji Płacę z Alior Sync (np. na Allegro) oraz płatności kartą przez internet. 0 zł za prowadzenie, przelewy zwykłe, 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu, kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Płatne jedynie wpłatomaty. Dodatkowo darmowy dostęp do biednej na razie bazy filmów i muzyki online.

Konto oszczędnościowe
Na minus. Oprocentowanie 4,35% (3,52% netto) prezentuje się nędznie przy 8,1% w Deutsche Bank, 7% w Millenium czy 6,5% w BGŻOptima.

Konto walutowe
Na plus. 0 zł za prowadzenie, przelewy europejskie przez internet, 5 zł za wypłatę z bankomatu za granicą - w dodatku bez przewalutowania, a więc wypłacamy bezpośrednio w obcej walucie bez żadnych spreadów. Dostępne waluty to: EUR, USD, GBP i CHF.

Lokaty
Na minus. Maksymalne oprocentowanie to 6,50%, przy czym maksymalna uch kwota może wynieść łącznie 5000 zł, a więc nie warto się w to nawet bawić dla kilku złotych więcej. Konkurencja oferuje więcej na kontach oszczędnościowych.

Świnka Skarbonka
Na minus. Oprocentowanie marne jak na lokatach, z tym że dostajemy bonus za regularne wpływy lub osiągnięcie zamierzonego celu w postaci uzbieranej kwoty. Premia również marna, maksymalnie 0,5 p.p.

Pożyczka gotówkowa
Na minus. Nic nadzwyczajnego - oferta podobna jak u konkurencji, oprocentowanie od kilkunastu procent.

Karty kredytowe
Na minus. Oprocentowanie karty od 19% do 21%, dodatkowo karta płatna 35 zł lub 70 zł. Płatne także wypłaty z bankomatów - 3%, minimum 7 zł. Dostajemy 5-procentowy zwrot, tak jak w przypadku karty debetowej do konta osobistego.

Podsumowanie:
2 plusy i 5 minusów - tak wygląda oferta super nowoczesnego Alior Sync. Zdecydowanie przerost formy nad treścią, godne uwagi jedynie Konto osobiste i Konto walutowe, a i to nie dla wszystkich. Poza tym miał to być bank społecznościowy, a jak na razie widzę tylko profil na Facebooku. Do takiego mBanku pod tym względem bardzo, bardzo daleko.

Dodane 1 lipca 2012:
Alior Sync - aktualizacja oferty