Alior Sync - opinia

Niewątpliwie głośno jest o Alior Sync - banku, który kandyduje do miana banku nowej generacji. Chciałbym więc dorzucić i swoje trzy grosze do gąszczu opinii internautów, w tym blogerów. Skupię się jednak przede wszystkim na ofercie produktowej tego tworu, pomijając już zupełnie kwestie rozrywkowe, które wydają się być dla mnie zbędne.

Konto osobiste
Na plus. 5-procentowy zwrot pieniędzy za korzystanie z opcji Płacę z Alior Sync (np. na Allegro) oraz płatności kartą przez internet. 0 zł za prowadzenie, przelewy zwykłe, 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu, kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Płatne jedynie wpłatomaty. Dodatkowo darmowy dostęp do biednej na razie bazy filmów i muzyki online.

Konto oszczędnościowe
Na minus. Oprocentowanie 4,35% (3,52% netto) prezentuje się nędznie przy 8,1% w Deutsche Bank, 7% w Millenium czy 6,5% w BGŻOptima.

Konto walutowe
Na plus. 0 zł za prowadzenie, przelewy europejskie przez internet, 5 zł za wypłatę z bankomatu za granicą - w dodatku bez przewalutowania, a więc wypłacamy bezpośrednio w obcej walucie bez żadnych spreadów. Dostępne waluty to: EUR, USD, GBP i CHF.

Lokaty
Na minus. Maksymalne oprocentowanie to 6,50%, przy czym maksymalna uch kwota może wynieść łącznie 5000 zł, a więc nie warto się w to nawet bawić dla kilku złotych więcej. Konkurencja oferuje więcej na kontach oszczędnościowych.

Świnka Skarbonka
Na minus. Oprocentowanie marne jak na lokatach, z tym że dostajemy bonus za regularne wpływy lub osiągnięcie zamierzonego celu w postaci uzbieranej kwoty. Premia również marna, maksymalnie 0,5 p.p.

Pożyczka gotówkowa
Na minus. Nic nadzwyczajnego - oferta podobna jak u konkurencji, oprocentowanie od kilkunastu procent.

Karty kredytowe
Na minus. Oprocentowanie karty od 19% do 21%, dodatkowo karta płatna 35 zł lub 70 zł. Płatne także wypłaty z bankomatów - 3%, minimum 7 zł. Dostajemy 5-procentowy zwrot, tak jak w przypadku karty debetowej do konta osobistego.

Podsumowanie:
2 plusy i 5 minusów - tak wygląda oferta super nowoczesnego Alior Sync. Zdecydowanie przerost formy nad treścią, godne uwagi jedynie Konto osobiste i Konto walutowe, a i to nie dla wszystkich. Poza tym miał to być bank społecznościowy, a jak na razie widzę tylko profil na Facebooku. Do takiego mBanku pod tym względem bardzo, bardzo daleko.

Dodane 1 lipca 2012:
Alior Sync - aktualizacja oferty

Komentarze

 1. Witam
  Główna zaleta to stówka za założenie konta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie również zmotywowała ta stówka, ale także masa gadżeciarskich rozwiązań w bankowości. Chcę zobaczyć jak zostało to rozwiązane (czekam na weryfikacje danych w chwili obecnej) i jaką wygodę to daje. Ten 5% cashback jest naprawdę dobry, a będzie jeszcze lepszy jeśli promocje będzie można łączyć z innymi cashbackami - Lyoness i PayBack. Oprocentowanie produktów napewno w czasie ulegnie zmianie i możliwe, że w przyszłości będzie wyższe niż u konkurecji.
  Czekam na weryfikacje i zacznę testować te nowinki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Student, @Dharoo777
  Niewątpliwie stówka kusi, aby założyć i następnie zamknąć konto. Pytanie tylko jaki jest koszt alternatywny, tzn. ile czasu i wysiłku trzeba zmarnować.

  @Dharoo777
  5% wygląda ciekawie, ale myślę, że jest to promocyjna wartość, patrząc na to jak Alior w przeszłości obniżał oprocentowanie lokaty nocnej z bodajże 12% na pół do 4% na pół teraz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba poczekać na to jak się rozwinie. Na razie kilka ciekawostek, ale chyba większość szukała-oczekiwała czegoś innego bardziej szokującego i nowoczesnego. Oferta normalna, lokaty średnie, ale lokaty będą wyższe jeśli kredyty będą dawane. Najbardziej kusi to 5%. Poczekamy, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podzielam opinię poprzednika - można było oczekiwać czegoś więcej. Ale w przypadku zakładania konta przelewem wspomniany koszt alternatywny jest niewielki i warto było to zrobić. Konto darmowe więc nie przeszkadza, a jak się okaże, że zbieranie klientów nie idzie tak jak zakładano, to oferta może się poprawić.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Drzewoinwestycji.pl, @Student
  To w takim razie zaczekam aż oferta się poprawi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. w piątek płacę z alior sync było dostępne w platnosci.pl (pay-u) a dziś już nie jest...

  OdpowiedzUsuń
 8. jak dastać tę 100? Co trzeba zrobić

  OdpowiedzUsuń
 9. To ile można zarobić 100zł - opłaty za konto to 90zł wpadnie, tak? Może są jeszcze jakieś ukryte koszty. Czy autor posta założył konto?

  OdpowiedzUsuń
 10. @Anonimowy
  Konkurs skończył się 13 czerwca, więcej szczegółów: https://ty.i.sync.pl/

  Nie założyłem konta.

  OdpowiedzUsuń
 11. No ogólnie to raczej się zgadzam ze wszystkim co napisałeś, poza kartą kredytową, bo 5% zwrotu + okres bezodsetkowy to bardzo interesująca opcja.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szybko jednak uwaga dot. kart kredytowych. Można zostać zwolniony z opłaty za wznowienie, pod warunkiem zrealizowania określonej liczby transakcji, bądź wolumenu. Przy 5% cashbacku dość łatwo mieć tę kk za darmo. :)

  PS: konto póki co najlepsze na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 13. @xamriks, @Anonimowy
  5% wartości transakcji internetowych, a więc za zakupy w sklepie brak zwrotu. Tę samą opcję posiada karta debetowa do konta osobistego, po co więc pakować się w płatną kredytówkę? Opłata 0 zł za obrót kartą minimum 15000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a więc 1250 zł miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pic na wodę, jeżeli chodzi o ofertę stricte finansową to wypadają bardzo słabo. Lokaty mało konkurencyjne, nieoprocentowane konto osobiste (a są na rynku takie banki, które takowe mają). Grafika i menu dosyć toporne a sam pomysł połączenia konta z Facebookiem to już absurd. Nie polecam

  OdpowiedzUsuń
 15. Konto założyłem bez większych problemów. Następnego dnia dostałem obiecane 50 zł. Właśnie przyszła karta debetowa (więc niedługo zarobię kolejne 50 zł).
  Przelew pierwszy ze zwykłego Alior-a rzeczywiście szedł mi też kilka godzin. Ale obecnie przelewy między tymi kontami idą wewnątrz banku - w kilka sekund.
  Przelewy natychmiastowe działają całkiem sprawnie (do WBK poszły w jakieś 5 sekund), o ile działają - w rannych godzinach - przed 9 praktycznie w ogóle nie da się ich zrealizować - pojawia się błąd na który konsultant odpowiada że należy sprawdzić na stronie bluemedia czy nie ma problemów z usługą. (Tam oczywiście nie znajdziecie żadnych informacji.)
  Ale są też inne minusy.
  Pierwszy punkt który ma zachęcić do założenia konta - zwrot 5%, niestety minął tydzień a wciąż jest to tylko hasło marketingowe. Chciałem zapłacić na allegro "Płacę z AliorSync" ale usługa jeszcze nie jest dostępna. Ciekawe czy w ogóle będzie?
  W celu skopiowania danych należy wygenerować potwierdzenie przelewu (operacji) i z otrzymanego PDF-a kopiować potrzebne dane - doszedłem do tego metodą prób i błędów testowania portalu.
  Wirtualny oddział mało kompetentny - więcej dowiecie się klikając co się da i jak daleko się da niż pytając konsultanta.

  OdpowiedzUsuń
 16. PORAŻKA!
  opakowanie ładne a w praktyce żenada.
  interfejs wybitnie niedopracowany.
  wystąpiłem o kartę kredytową - w mbanku mam platynę - system niby zassał moją historię z mbanku ale okazało się, że jednak nie. odrzucili mój wniosek o kartę a przenieść kartę z innego banku nie potrafią!
  brak poleceń zapłaty!
  jestem mega rozczarowany.

  OdpowiedzUsuń
 17. PORAŻKA!
  opakowanie ładne a w praktyce żenada.
  interfejs wybitnie niedopracowany.
  wystąpiłem o kartę kredytową - w mbanku mam platynę - system niby zassał moją historię z mbanku ale okazało się, że jednak nie. odrzucili mój wniosek o kartę a przenieść kartę z innego banku nie potrafią!
  brak poleceń zapłaty!
  jestem mega rozczarowany.

  OdpowiedzUsuń
 18. Panowie ptyanie. Nigdy nie mialem konta w banku bo rodzice sa w epoce kamienia i ciagle mysla ze NIC NIE MA ZA DARMO czyli trzeba placic za konto... Planuje zalozyc je w Alior Sync ale martwi mnie tylko jedno.

  Opłata za wysłanie karty kurierem na
  życzenie klienta. Opłata jednorazowa 50 zł

  Czyli jak zaloze konto, dostane 50zl i kurierem przyjdzie mi ta karta debetowa to musze gerenalnie oddac te 50zl.... dobrze mysle?

  OdpowiedzUsuń
 19. @Anonimowy
  Jeśli chcesz kurierem, płacisz 50 zł, zwykła przesyłka nic nie kosztuje.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy karta jest bezpłatna, brakuje informacji jak zamknąć konto? Można byłoby to opisać?

  OdpowiedzUsuń
 21. Płacę z Alior Sync to jak tego nie ma w sklepach internetowych to tylko allegro, kiepsko, bo tak to rozumiem. Dajmy na to chce zrobić przelew i zapłacić za prąd lub gaz i co zwrotu gotówki nie otrzymam?

  OdpowiedzUsuń
 22. płace z aliorsync na payu już jest-śmiało można zbierać już 5 %

  OdpowiedzUsuń
 23. serwis płace z aliorsync na allegro został udostepniony juz dla klientów

  OdpowiedzUsuń
 24. @Anonimowy
  Karta debetowa jest bezpłatna. Zamknąć rachunek możesz poprzez wysłanie dyspozycji zamknięcia rachunku na adres siedziby banku.

  @Anonimowy
  Dobrze myślisz. 5% zwrotu tylko za skorzystanie z opcji Płacę z Alior Sync.

  OdpowiedzUsuń
 25. a nie ma haka na te 0 PLN oplaty np. minimalne wplywy na konto ?

  OdpowiedzUsuń
 26. @Anonimowy
  Nie trzeba mieć minimalnych wpływów. Tu masz Tabelę prowizji i opłat: http://static.sync.pl/attachment/Tabela_Oplat_i_Prowizji.pdf

  OdpowiedzUsuń
 27. Payu i co z tego? Ile obsługuje sklepów i instytucji bo chyba niewiele?

  OdpowiedzUsuń
 28. @Anonimowy
  Allegro, sklepy internetowy, doładowania telefoniczne itp.

  OdpowiedzUsuń
 29. Moje zdanie - naciągacze.
  Wylicytowałem przedmiot w allegro. Wpłata jako raty z aliorsync. I tu problem - ratka niewielka (ok 30 zl) przy zarobkach 2500 na rękę odrzuciła mnie z systemu. Ale 1 zł na swoje konto kazali wcześniej wpłacić.
  Załatwia tak kilka tysięcy osób i kasiorka zarobiona
  Żenada.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?
  - założyłem konto (sukces)
  - zmieniłem hasło (sukces)
  - zalogowałem się do serwisu (sukces)
  - założyłem konto nieletniemu dziecku (sukces)
  Od tego czasu:
  - nie mogę się zalogować do serwisu (zonk)
  - nie mogę zmienić hasła (zonk)
  - "sync-specjaliści" (w skrócie SS) od tygodnia nie mogą rozwiązać problemu

  OdpowiedzUsuń
 31. wypisz wymaluj podobnie mam do anonimowego z 3 lipca nie mogę zmienić hasła nie mogę się zalogować bo konto nieletniego jest ważniejsze porażka!!!!!Jak nieletni się zaloguje to może mi się uda również zalogowac konto dla nieletniego założone 1 lipca dziś 8 a kuriera nie ma reklamacja złożona zobaczymy jak ją rozpatrzą na tę chwilę totalna porażka

  OdpowiedzUsuń
 32. Errata: można założyć lokatę 6,5% na pół roku na maksymalną kwotę 10K

  OdpowiedzUsuń
 33. @Anonimowy
  Na końcu posta jest link do zaktualizowanej oferty Alior Sync.

  OdpowiedzUsuń
 34. Konto naprawdę bardzo tanie wręcz, darmowe. Parę niedoróbek jest, ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem.

  Zastanawia mnie tylko jedno, kiedy alior podniesie opłaty, szukając zysków z nowej inwestycji. Za pół roku, rok? Bo koszty poniósł ogromne na stworzenie i wypromowanie w mediach tej marki.

  OdpowiedzUsuń
 35. minus - rzecz niebywała, przelew z alior bank z dnia 12 lipca jeszce (16 lipca) nie został zaksięgowany w alior sync, na szczęście dopiero testuję konto i kwota nie była wysoka, ale coś czuję, że na testach się zakończy...

  OdpowiedzUsuń
 36. Jak wyglada zatwierdzanie dyspozycji przelewu? Są hasła "paierowe", jak w mBanku, czy tylko sms? Można ustawić stałych odbiorców i bez haseł do nich słać pieniądze?
  Dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
 37. Nie polecam tego

  dzwoniłem 2 razy rano niby za 2 razem było wyrefikowaniu proźby o raty na allegro, konsultant powiedział że zadzwonią na mój telefon (gówno nie zadzwonili) zadzwoniłem 3 raz i facetka po 18 min rozmowy (2 przerwy 2 min) powiedziała iż oni jako renty rodzinnej nie uważają jako dochód (przy wypełnianiu wniosku przy wyborze dochodu nie pisze ;/)

  Po prostu bank porażka , dobrze że mam konto w WBK oczywiście jako student mogłem dostać kredyt

  Jeszcze raz jak NIE POLECAM TEGO BANKU

  OdpowiedzUsuń
 38. @Anonimowy
  Regulamin obsługi produktów Alior Sync:
  §6.1 "Dyspozycje składane przez Bankowość Internetową, Bankowość Mobilną, Bankowość Telefoniczną lub Wirtualny Oddział mogą wymagać autoryzacji za pomocą podania Kodu autoryzacyjnego albo przy użyciu Sync Tokena"

  OdpowiedzUsuń
 39. Co raz więcej negatywnych głosów o pożyczkach ratalnych. Miała być rewolucja, ale chyba nie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 40. Jedna z bardziej dziurawych aplikacji bankowych...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll