Przejdź do głównej zawartości

Alior Sync - aktualizacja oferty

O ofercie produktowej Alior Sync pisałem całkiem niedawno w tym poście. Konto walutowe rewelacyjne, konto osobiste rewelacyjne dla osób robiących często zakupy na Allegro, natomiast reszta produktów przeciętna lub marna. Kilka dni temu oferta została zaktualizowana, o czym informuje nas komunikat prasowy banku. No cóż, zapoznajmy się z jego najciekawszymi fragmentami.

Klienci Alior Sync mogą teraz bezpłatnie wpłacać gotówkę za pośrednictwem wpłatomatów sieci Euronet(...)
Trzeba przyznać, jest to spore udogodnienie. Przedtem pieniądze na konto bezpłatnie można było wpłacić tylko przelewem, teraz dochodzą wpłatomaty sieci Euronet.

Bank po wysłuchaniu opinii klientów zdecydował również o podwyższeniu do 10 tys. złotych maksymalnej kwoty lokaty 6­miesięcznej w złotych oprocentowanej 6,5% w skali roku.
Tu natomiast kosmetyczna zmiana. Przydałoby się również podwyższenie oprocentowania, bo konkurencja oferuje więcej na kontach oszczędnościowych, a tu mamy do czynienia z lokatą, gdzie de facto środki są zamrożone przez 6 miesięcy.

(...)uruchomiono usługę „Płacę z Alior Sync” w serwisach obsługiwanych przez firmę PayU, na Allegro oraz w serwisie Groupon.pl
W końcu. Niewątpliwie konto osobiste w Alior Sync jest obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób robiących zakupy przez internet dzięki 5-procentowemu zwrotowi zapłaconej kwoty. Ale znając Alior, tak atrakcyjna oferta nie będzie trwała wiecznie.

Alior Sync to pierwszy bank w Polsce, w którym klienci mają faktyczny wpływ na jego ofertę. Kolejne nowe rozwiązania już wkrótce.
W takim razie czekam z niecierpliwością. Na razie Alior Sync mnie nie przekonuje, być może dlatego, że robię niewiele zakupów przez internet. Dla każdego coś innego, dla mnie korzyści są mniejsze niż z Dobrego Konta w Millenium.

Komentarze

 1. Trochę mają słebe lokaty, ale 10 tys. na 6,5% to już coś bo nie zanosi się na to żeby stopy w bankach zwiększyły się, a podobno maja jeszcze spaść.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy
  Może i coś, ale konkurencja daje więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy 5% jest zwracane za płatność karta online czy jak w końcu?

  OdpowiedzUsuń
 4. jak szybko 5% za zapłatę za zakup na allegro wraca na konto ?

  OdpowiedzUsuń
 5. @DrogaDoWłasnegoM Darek
  Za płatność kartą online oraz za przelewy opcją "Płacę z Alior Sync"

  OdpowiedzUsuń
 6. @Anonimowy
  Nie wiem, w Millenium zwrot jest dokonywany po skończeniu miesiąca kalendarzowego, w Aliorze pewnie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Blofi
  nie ukrywam że to jeden z elementów, który spowodował moje zainteresowanie ofertą Alior Sync, czy rzeczywiście Alior odpowiednio nalicza owe 5%?
  Dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 8. witam,
  "uruchomiono usługę „Płacę z Alior Sync” w serwisach obsługiwanych przez firmę PayU, na Allegro oraz w serwisie Groupon.pl" i 5% cashback wydaje się ciekawy, ciekawe ile to będzie trwało

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. @Łukasz Witosz
  Obstawiam, że cashback będzie, ale pewnie stopniowo będą zmniejszać jego procentową wielkość - tak jak to było z lokatą overnight w Aliorze.

  OdpowiedzUsuń
 10. @Kamil Tychy
  Deutsche Bank 8,1%: https://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_konto_oszczednosciowe_24h
  Millenium 7%: http://www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/

  OdpowiedzUsuń
 11. Alior bardzo dynamicznie się rozwija i aktywnie pozyskuje klientów. Fajnie że Polskie firmy stać jeszcze na innowacyjność :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Sync ze zwrotami działa jak trzeba - nie licząc tego, że jedyną płatność on-line z czerwca musiałem u nich reklamować, bo usiłowali mi wmówić, że zapłaciłem kartą przez telefon, nie w sieci...
  a tak to do 5. dnia roboczego każdego miesiąca 5% zakupów wpływa - jutro się dowiem czy za eBay (PayPal) też zwracają czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 13. @vp9
  Podobno nie zwracają, ale 100% pewności nie dam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n