Alior Sync - aktualizacja oferty

O ofercie produktowej Alior Sync pisałem całkiem niedawno w tym poście. Konto walutowe rewelacyjne, konto osobiste rewelacyjne dla osób robiących często zakupy na Allegro, natomiast reszta produktów przeciętna lub marna. Kilka dni temu oferta została zaktualizowana, o czym informuje nas komunikat prasowy banku. No cóż, zapoznajmy się z jego najciekawszymi fragmentami.

Klienci Alior Sync mogą teraz bezpłatnie wpłacać gotówkę za pośrednictwem wpłatomatów sieci Euronet(...)
Trzeba przyznać, jest to spore udogodnienie. Przedtem pieniądze na konto bezpłatnie można było wpłacić tylko przelewem, teraz dochodzą wpłatomaty sieci Euronet.

Bank po wysłuchaniu opinii klientów zdecydował również o podwyższeniu do 10 tys. złotych maksymalnej kwoty lokaty 6­miesięcznej w złotych oprocentowanej 6,5% w skali roku.
Tu natomiast kosmetyczna zmiana. Przydałoby się również podwyższenie oprocentowania, bo konkurencja oferuje więcej na kontach oszczędnościowych, a tu mamy do czynienia z lokatą, gdzie de facto środki są zamrożone przez 6 miesięcy.

(...)uruchomiono usługę „Płacę z Alior Sync” w serwisach obsługiwanych przez firmę PayU, na Allegro oraz w serwisie Groupon.pl
W końcu. Niewątpliwie konto osobiste w Alior Sync jest obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób robiących zakupy przez internet dzięki 5-procentowemu zwrotowi zapłaconej kwoty. Ale znając Alior, tak atrakcyjna oferta nie będzie trwała wiecznie.

Alior Sync to pierwszy bank w Polsce, w którym klienci mają faktyczny wpływ na jego ofertę. Kolejne nowe rozwiązania już wkrótce.
W takim razie czekam z niecierpliwością. Na razie Alior Sync mnie nie przekonuje, być może dlatego, że robię niewiele zakupów przez internet. Dla każdego coś innego, dla mnie korzyści są mniejsze niż z Dobrego Konta w Millenium.