Przejdź do głównej zawartości

Minimalizm w praktyce, czyli tablet zamiast laptopa, telewizora i książek

Coś dla minimalistów - zamiast komputera, odbiornika telewizyjnego czy książek zaopatrz się w tablet i ciesz się z zaoszczędzonego miejsca na biurku. Tablet jest niewątpliwie o wiele bardziej mobilnym urządzeniem niż reszta wymienionych. Nie wyobrażam siebie z laptopem w autobusie, natomiast z tabletem można na stojąco czytać książki czy przeglądać zdjęcia.

Na zachętę obejrzyjcie sobie krótki film:Sam zaczynam się nad tym zastanawiać nad zakupem, ale chyba poczekam aż zepsuje się mój 4-letni laptop. Na Allegro można znaleźć tablety już za cenę poniżej 500 zł, ale czy takie urządzenia są dobre jakościowo?

Jest ktoś w posiadaniu tabletu? Polecacie jakiś konkretny model? Nie uśmiecha mi się kupowanie iPada za ponad 2000 zł.

Pomysł podpatzony na blogu Mój Minimalizm +

Komentarze

 1. te poniżej 700zł są nic nie warte, jeśli brać to tylko z ekranem pojemnościowym

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wyobrażam sobie, żeby tablet zastąpił mi komputer, tak się nie da.

  Co do wyboru konkretnego urządzenia, za 700 PLN można kupić coś przyzwoitego, ale moim zdaniem warto kupić iPada, to jest kompletnie inny standard. Przyzwoite tablety na Androidzie to produkty ASUSa, czy Acera, kosztujące po 1500 PLN, a nowy iPad2 16GB to 1700 PLN ;) bez problemu można kupić używany za 1200 PLN i to są znacznie lepiej wydane pieniądze, a mowie to jako użytkownik już 3 tabletów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Anonimowy, @Kamil Pieczonka
  Dzięki za wyjaśnienia. No cóż, pozostaje mi czekać na spadek cen albo zepsucie się laptopa, bo inaczej jestem zbyt skąpy, aby wydawać ponad tysiaka na coś, co na razie mogę zastąpić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odnośnie mojego ostatniego wpisu na moim blogu polecam zainteresować się Chrome OS i np czymś takim jak chromebook lub chromebox jeśli jesteś fanem chmury :)
  http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromebox.html
  http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromebooks.html

  OdpowiedzUsuń
 5. @Wyrwigrosz.com
  Mobilność jest dla mnie priorytetem, dzięki za zaciekawienie. Muszę zacząć szybciej eksploatować swojego laptopa ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. też mam fioła na punkcie mobilności, jednak nie sądzę, żeby tablet mógł mi zastąpić laptopa i TV. Zwłaszcza że często oglądam jakiś film na DVD pracując równocześnie na laptopie;)
  i generalnie sam tablet zamierzam sobie kupić, właśnie choćby po to, żeby przeglądać różne dane. Ale też bardziej jako dodatkowy, niezależny ekran laptopa niż zastępujące go urządzenie...

  PS. Pomijając "modę" na nadgryzione jabłko, są tablety dobre i tańsze niż tysiąc. Np Samsung. A także wiele innych, tańszych sprzętów gdzie nie płaci się za markę. Korzystam z takiego "niemarkowego" TV i spisuje się równie dobrze co inne, markowe sprzęty. Kwestia poczytania na sieci recenzji i porównanie sprzętów. Ale cena powinna być na końcu stawki - wpierw potrzeby, potem możliwości;)

  OdpowiedzUsuń
 7. @vp9
  Można podłączyć tablet do telewizora i oglądać filmy :)

  Dla mnie liczy się przede wszystkim cena/jakość, potrzeby są takie, aby zastąpić tabletem jak najwięcej urządzeń. Oprócz telefonu, ale tu można pokombinować coś ze Skypem, a smartfon za mały. No cóż, pożyjemy - zobaczymy, dzięki za komentarz.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n