Virgin Mobile Polska - nowy gracz na rynku telekomunikacyjnym

Z pewnością cieszy wzrost konkurencji na i tak już mocno nasyconym rynku operatorów komórkowych w Polsce. Nowy gracz, czyli Virgin Mobile, chce pozyskać milion klientów w ciągu 3 lat. Plany nie wydają się być wielce na wyrost, jednak przyjrzyjmy się dokładnie temu nowemu tworowi, a szczególnie informacjom zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej.

@Sklep

Na stronie możemy zakupić ciekawe numery telefonów w cenie 8 zł za Numer Virgin, 199 zł za Złoty numer oraz 399 zł za Numer Platynowy. W sprzedaży także dostępne są modele telefonów w cenie droższej niż na Allegro. Jest także opcja przeniesienia numeru za darmo bez wychodzenia z domu.

Oferta

I tutaj najciekawsze, czyli 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich - nie spotkałem się jeszcze z taką niepromocyjną ofertą na rynku pre-paid. Dla porównania w Play, z którego usług korzystam, opłata za minutę wynosi 29 groszy. SMS kosztuje 12 groszy (w Play 9 groszy), a MMS 25 groszy (w Play 19 groszy).

Powyższe stawki są w rzeczywistości jeszcze niższe ze względu na obowiązującą promocję, gdzie za każde doładowanie otrzymujemy 50% gratis, a więc de facto mamy około 13 gr za minutę rozmowy, 8 gr za SMS, około 17 gr za MMS. Okres ważności połączeń po każdym doładowaniu niezależnie od kwoty to 365 dni, czyli tak samo jak w Play.

Jeśli chodzi o internet, transfer danych kosztuje 1 grosz za 5 KB. Jednak znowu mamy promocję, gdzie możemy dostawać 250 MB kazdego miesiąca do końca roku po spełnieniu jednego z kilku prostych warunków.

Opinia

Gdybym nie miał darmowych połączeń do Play, już byłbym w trakcie przenoszenia numeru, bo oferta wydaje się być atrakcyjna. W moim interesie jest życzyć powodzenia projektowi, aby ceny usług operatorów spadły jeszcze bardziej pod naciskiem konkurencji.

Komentarze

 1. sprytny zabieg marketingowy

  Virgin Mobile Polska czyli Mobilne Poslkie Dziewice

  ilez to panien ktore beda chcialy sie podrasowac na dziewice dokonaja zakupu !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tutaj nie widzę niczego atrakcyjnego. Zresztą w pewnej części tekstu sam udowadniasz, że jest to nie do końca atrakcyjna oferta.
  A co do ceny za minutę połączenia? Może i tanio, ale jeśli masz darmowe minuty czy połączenia to nawet niska cena za minutę nic nie zmienia, bo po prostu nie dzwonisz za "płatne minuty". Jedynie osoby dużo dzwoniące i to w różne miejsca mogą ewentualnie na tym skorzystać, chociaż w moim odczuciu też jest to wątpliwe, bo można wybrać inną ofertę od obecnie dominujących operatorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. @kry
  Piszesz o darmowych minutach, za które płacisz abonament?

  19 gr za minutę, bonus 50% doładowania, ważność konta 365 dni - na rynku pre-paid jest to oferta atrakcyjna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Play na kartę rządzi - doładowujesz za 30 zł i masz 34,50 zł (+15% kwoty doładowania, a da się jeszcze uzyskać dodatkowe 5% dzięki Alior Sync) do wykorzystania na rozmowy i smsy (29 gr za minutę, 9 groszy za sms) plus darmowe rozmowy i smsy do Play przez 30 dni. Większość znajomych i rodziny mam w Play, dlatego też oferta jest naprawdę korzystna i żadne abonamenty z iPhonami czy innymi cudami nie są w stanie konkurować ;)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Cheed
  Dokładnie z tych samych powodów korzystam z Play :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No ciekawe czy Virgin zamiesza na naszym rynku czy podzieli los Tele2 :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!