Virgin Mobile Polska - nowy gracz na rynku telekomunikacyjnym

Z pewnością cieszy wzrost konkurencji na i tak już mocno nasyconym rynku operatorów komórkowych w Polsce. Nowy gracz, czyli Virgin Mobile, chce pozyskać milion klientów w ciągu 3 lat. Plany nie wydają się być wielce na wyrost, jednak przyjrzyjmy się dokładnie temu nowemu tworowi, a szczególnie informacjom zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej.

@Sklep

Na stronie możemy zakupić ciekawe numery telefonów w cenie 8 zł za Numer Virgin, 199 zł za Złoty numer oraz 399 zł za Numer Platynowy. W sprzedaży także dostępne są modele telefonów w cenie droższej niż na Allegro. Jest także opcja przeniesienia numeru za darmo bez wychodzenia z domu.

Oferta

I tutaj najciekawsze, czyli 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich - nie spotkałem się jeszcze z taką niepromocyjną ofertą na rynku pre-paid. Dla porównania w Play, z którego usług korzystam, opłata za minutę wynosi 29 groszy. SMS kosztuje 12 groszy (w Play 9 groszy), a MMS 25 groszy (w Play 19 groszy).

Powyższe stawki są w rzeczywistości jeszcze niższe ze względu na obowiązującą promocję, gdzie za każde doładowanie otrzymujemy 50% gratis, a więc de facto mamy około 13 gr za minutę rozmowy, 8 gr za SMS, około 17 gr za MMS. Okres ważności połączeń po każdym doładowaniu niezależnie od kwoty to 365 dni, czyli tak samo jak w Play.

Jeśli chodzi o internet, transfer danych kosztuje 1 grosz za 5 KB. Jednak znowu mamy promocję, gdzie możemy dostawać 250 MB kazdego miesiąca do końca roku po spełnieniu jednego z kilku prostych warunków.

Opinia

Gdybym nie miał darmowych połączeń do Play, już byłbym w trakcie przenoszenia numeru, bo oferta wydaje się być atrakcyjna. W moim interesie jest życzyć powodzenia projektowi, aby ceny usług operatorów spadły jeszcze bardziej pod naciskiem konkurencji.