Google zablokował mi konto AdSense za naruszenie zasad

Bez podania konkretnej przyczyny i bez wypłaty ponad 70 euro za kilka miesięcy wyświetlania reklam na moich stronach. Co ciekawe, w przeszłości bez problemów otrzymałem kilka wypłat, a od tego czasu nic się właściwie nie zmieniło. Przeczytałem ponownie Zasady programu AdSense i nie stwierdziłem żadnych z nimi niezgodności. Miałem kilka stron o różnej tematyce, a dostałem bana na całe konto.

Niech ten wpis będzie przestrogą dla osób, które poważnie myślą o zarabianiu z AdSense, bo nigdy nie wiesz, kiedy algorytm Google'a wytypuje ciebie. A jeśli okażesz się tym szczęśliwcem, to nawet nie myśl o odwoływaniu się, bo Google'owski automat z przyjemnością odpowie na każdy twój mail, odpisując, że konto zostało zablokowane, bo tak.

Właściwie to nie mam wielkiego żalu, nie chcą ze mną współpracować - trudno. Ale żeby nie płacić za kilka miesięcy współpracy to już spora przesada. Tym samym w moich oczach Google stracił bardzo wiele na rzecz firmy, która ma wyjebane na użytkowników. No cóż, dajmy więc zarobić konkurencji.

A oto e-mail, który otrzymałem:
Szanowni Państwo,
regularnie sprawdzamy wszystkich wydawców zgodnie z naszymi zasadami programu oraz Warunkami korzystania z usługi. Ostatnia kontrola Państwa konta przeprowadzona przez naszych specjalistów wykazała jego niezgodność z naszymi zasadami.

ZALECENIA DLA WEBMASTERÓW: Nasi specjaliści regularnie sprawdzają witryny uczestniczące w programie AdSense. Witryny wyświetlające reklamy AdSense powinny oferować użytkownikom wartościową i użyteczną treść. Nie zamieszczamy reklam w witrynach zawierających minimalną ilość oryginalnej treści lub niezawierających jej wcale. Reklamy Google nie mogą być również umieszczane na stronach niesłużących udostępnianiu treści.

Państwa witryna powinna być atrakcyjna dla użytkowników ze względu na przejrzystą nawigację i dobrą organizację. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego poruszania się między stronami i znajdowania poszukiwanych informacji.

Wyświetlanie reklam zostało wyłączone, ponieważ Państwa witryna narusza nasze zasady.

Więcej informacji znajdą Państwo w naszych zasadach programu i we Wskazówkach jakościowych Google dla webmasterów.

W związku z tym Państwa konto AdSense zostało wyłączone.

Ponadto, zgodnie z Warunkami korzystania z usługi, wydawcy naruszający postanowienia tej umowy mogą nie otrzymać dalszych płatności. Przychody naliczone na koncie zostaną zwrócone odpowiednim reklamodawcom. Krok ten jest podyktowany koniecznością ochrony interesów reklamodawców korzystających z programu AdWords oraz utrzymania jakości programu AdSense.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Z poważaniem,

Zespół Google AdSense
Odwołałem się od decyzji i było jeszcze śmieszniej:
Ta wiadomość została wysłana z adresu e-mail przeznaczonego wyłącznie do przesyłania powiadomień, który nie akceptuje poczty przychodzącej. Prosimy na nią nie odpowiadać.

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za skontaktowanie się z zespołem Google AdSense. Z naszych informacji wynika, że Państwa konto zostało wyłączone z powodu naruszenia zasad programu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania w Centrum pomocy AdSense.

Z poważaniem,

Zespół Google AdSense
Naruszyłem zasady, ale dalej nie wiem jakie. Może ktoś z czytelników ma jakiś pomysł?