Najlepsze konta osobiste

Niedawno na imprezie u znajomych zostałem zapytany o najlepsze konto osobiste, co też natchnęło mnie do stworzenia tego wpisu. Akurat tak się składa, że na rynku ukształtowała się dość klarowna sytuacja, gdzie liderzy odstają wyraźnie od reszty stawki. Jaki więc jest najlepszy ROR? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem wszystko zależy od naszych preferencji.

Najlepsze konto zakupowe
Jest nim Dobre Konto w Banku Millenium. 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem miesięcznego wpływu na konto minimum 1000 zł oraz minimum 1 płatności kartą w miesiącu. Dostajemy 3-procentowy cashback (maksymalnie 50 zł miesięcznie) za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw w Polsce.

Najlepsze konto do zakupów w internecie
Zdecydowanie Konto osobiste w Alior Sync. 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, dziesięć przelewów natychmiastowych w miesiącu, wpłatomaty Euronet, kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkowo 5-procentowy cashback za zakupy przez internet oraz kilka innych smaczków. Konto można założyć za pomocą przelewu z innego banku - bez wychodzenia z domu czy wizyty kuriera.

Najlepsze konto do przelewania wynagrodzeń
Konto osobiste z premią w BGŻ daje bonus w wysokości 1% kwoty z tytułu wpływu wynagrodzenia na konto. Miesięcznie możemy otrzymać maksymalnie 50 zł, jeśli na konto wpływa minimum 300 zł miesięcznie oraz wykonamy płatność kartą debetową na kwotę 300 zł miesięcznie. 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów, 5 zł miesięcznie za kartę debetową. Maksymalnie możemy więc zyskać 45 zł miesięcznie, jeśli na nasze konto wpływa wynagrodzenie minimum 5000 zł netto.

Najlepsze konto do oszczędzania
Konto oszczędnośćiowe w BGŻOptima jest właściwie kontem osobistym, gdyż za wypłacanie środków nie ponosimy żadnych kosztów niezależnie od liczby wypłat w miesiącu. Oprocentowanie to 5,8%, 0 zł za prowadzenie konta, przelewy. W ofercie brak karty debetowej. Konto można założyć za pomocą przelewu z innego banku - bez wychodzenia z domu czy wizyty kuriera.

Jakieś inne konta osobiste warte uwagi?