Podsumowanie miesiąca: sierpień 2012

Wracam do publikacji miesięcznych podsumowań, które zawierać będą dwie informacje. Pierwsza będzie dotyczyć tzw. mobilnego dochodu, czyli uzyskiwanego niezależnie od lokalizacji. Druga natomiast jest przeniesioną z paska bocznego strukturą portfela bloga, a więc posiadanych aktywów.

Tym samym chcę zmotywować się do osiągania wyższych dochodów poza etatem i w pewien sposób zdywersyfikować, a także zmaksymalizować zyski.

Mobilny dochód: 73,78 zł
kapitał:73,78 złinternet:0,00 zł
+ odsetki65,72 zł
+ cashback9,06 zł
- opłaty1,00 zł
Jako że zamieszczam informacje tylko o wypłaconych środkach (metoda kasowa), stąd dochody internetowe były w zeszłym miesiącu zerowe. Tak samo sprawa wygląda z odsetkami - na przykład nie wliczam środków z lokat przed terminem zapadalności. Ale i tak łączna kwota nie jest powalająca.

Portfel bloga:
Ze względu na brak czasu preferuję bezpieczne, płynne aktywa, choć ostatnio pasywnie wszedłem na rynek akcyjny, nabywając jednostki ETFW20L z długoterminową perspektywą. Poza tym struktura bez większych zmian.

Komentarze

 1. Dobra decyzja z powrotem do cyklicznych podsumowań. Takie rzeczy zawsze działają motywująco - zarówno na autora wpisu, jak i na czytelników bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. A dlaczego tyle pieniędzy w Bgż optima (łatwy dostęp), są przecież lepsze lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Łukasz
  Dzięki.

  @Anonimowy
  Własnie zastanawiam się nad Aliorem 6,5%

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wielu blogach można się przekonać że w internecie można zapewnić sobie naprawdę satysfakcjonujący zysk, co w skali roku możemy naprawdę odczuć w naszych portfelach, i tego Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co masz na myśli dochód mobilny? Praca przez internet?

  OdpowiedzUsuń
 6. @Kamil K
  Dochód uzyskiwany niezależnie od lokalizacji, w tym praca przez internet, a także dochody z kapitału, czyli odsetki, dywidendy itd.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll