Jak zmniejszyć opłaty za doładowania telefonu?

Dwie proste wskazówki jak zmniejszyć opłaty za doładowania telefonu na kartę, czyli tzw. prepaid. Pewnie sporo osób jest zaznajomionych z tymi sposobami, ale być może dla niektórych będzie to coś nowego. Tym bardziej, że akurat dzisiaj doładowałem telefon i wszystko mogę poprzeć konkretnymi liczbami.

Zrobiłem doładowanie warte 30 zł, jednak w rzeczywistości zapłaciłem mniej. Ile? Zapraszam do lektury.

1. Allegro
Na Allegro opłaca się doładowywać telefon na kartę, bowiem znajdziemy tu oferty nawet z kilkunastoprocentowym dyskontem w stosunku do wartości doładowania. I tak oto zapłaciłem dziś 25,99 zł zamiast 30 zł, dzięki czemu zaoszczędziłem 13,37%. Bez wychodzenia z domu.

2. Sync
Konto w Alior Sync oferuje 5-procentowy rabat za wybrane płatności internetowe, w tym poprzez Allegro. Dzięki temu na początku przyszłego miesiąca dostanę cashback w wysokości 1,30 zł tylko dlatego, że korzystam z nowego dziecka właścicieli Alior Banku.

Łącznie bez wysiłku i straty czasu zaoszczędziłem 5,31 zł, czyli 17,7%. Niby mała kwota, ale dla większych i częstszych doładowań oszczędności mogą przybrać sporych rozmiarów.

Obecnie korzystam z Play na Kartę Rok Ważności Konta, niedawnego Play Fresh. Jest to jedna z najlepszych, bo najtańszych ofert na rynku, choć wiadomo - dla każdego co innego. Dla mnie cennik i promocje Play'a są najodpowiedniejsze, natomiast pełne zestawienie taryf operatorów można znaleźć chociażby na tej stronie. Ostatnio na przykład chwaliłem nowego gracza na rynku, więc jest w czym przebierać i na czym zaoszczędzić.