Jak zmniejszyć opłaty za doładowania telefonu?

Dwie proste wskazówki jak zmniejszyć opłaty za doładowania telefonu na kartę, czyli tzw. prepaid. Pewnie sporo osób jest zaznajomionych z tymi sposobami, ale być może dla niektórych będzie to coś nowego. Tym bardziej, że akurat dzisiaj doładowałem telefon i wszystko mogę poprzeć konkretnymi liczbami.

Zrobiłem doładowanie warte 30 zł, jednak w rzeczywistości zapłaciłem mniej. Ile? Zapraszam do lektury.

1. Allegro
Na Allegro opłaca się doładowywać telefon na kartę, bowiem znajdziemy tu oferty nawet z kilkunastoprocentowym dyskontem w stosunku do wartości doładowania. I tak oto zapłaciłem dziś 25,99 zł zamiast 30 zł, dzięki czemu zaoszczędziłem 13,37%. Bez wychodzenia z domu.

2. Sync
Konto w Alior Sync oferuje 5-procentowy rabat za wybrane płatności internetowe, w tym poprzez Allegro. Dzięki temu na początku przyszłego miesiąca dostanę cashback w wysokości 1,30 zł tylko dlatego, że korzystam z nowego dziecka właścicieli Alior Banku.

Łącznie bez wysiłku i straty czasu zaoszczędziłem 5,31 zł, czyli 17,7%. Niby mała kwota, ale dla większych i częstszych doładowań oszczędności mogą przybrać sporych rozmiarów.

Obecnie korzystam z Play na Kartę Rok Ważności Konta, niedawnego Play Fresh. Jest to jedna z najlepszych, bo najtańszych ofert na rynku, choć wiadomo - dla każdego co innego. Dla mnie cennik i promocje Play'a są najodpowiedniejsze, natomiast pełne zestawienie taryf operatorów można znaleźć chociażby na tej stronie. Ostatnio na przykład chwaliłem nowego gracza na rynku, więc jest w czym przebierać i na czym zaoszczędzić.

Komentarze

 1. Jakub
  Najlepiej przedłużyć ważność konta do roku (START na 8002) i kupować przelewy sms od 60-75% wartości .
  Czyli np. 100 zł do orange za 70zł .

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  Bardzo dobry wpis.

  Aż dziw bierze, że tak mało osób z tego korzysta, płacąc normalne stawki za doładowanie. Usługa ta nie jest aż tak popularna. Sam nie byłem tego świadomy (widocznie za mało się interesowałem tematem ;)).

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Ciekawy wpis. Będę od tej pory korzystał.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Doładowanie ze strony Play i dostajesz 20% gratis (doładowanie za 30 zł - na konto wpływa 36 zł) i do tego masz 5% zwrotu z 30 zł :) Chyba lepsza opcja?

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Opcji jest dużo, osobiscie szukam okazji na allegro :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. @Cheed
  Właśnie często tak robiłem, ale ostatnio chyba zmienili warunki promocji, z której można skorzystać tylko raz.

  OdpowiedzUsuń
 7. witam,

  poszukuję dobrego anglojęzycznego portalu biznesowego/e-biznesowego/giełdowego, który mógłby być porównany do polskiego np. http://www.gazetaprawna.pl/

  nie interesują mnie anglojęzyczne klony onetów/wp i tym podobnego dziadostwa, szukam czegoś konkretnego/rzetelnego

  może znasz/znacie coś dobrego?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale w przypadku doładowania na stronie Play musisz pieniądze wygadać te dodatkowe w ciągu 30 dni i to już jest nieciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 9. 11 października pisałem również o tym na moim blogu :)

  Warto wspomnieć, że warto na allegro zbierać punkty payback, które możemy wymienić na doładowanie, gdy mamy telefon w orange.
  1000 pkt = 10zł

  OdpowiedzUsuń
 10. dla Adama: zacznij od WSJ

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll