Podsumowanie: październik 2012

Czas na podsumowanie poprzedniego miesiąca. Na początek chciałbym skarcić się za nietrafione przewidywania co do kursów akcji czy złota w tym wpisie. Październik nie okazał się dla kupujących na tych rynkach łaskawym miesiącem. Ale od tego są stopy lossy - nie masz racji, wychodzisz z rynku z niewielką stratą.

Portfel bloga:
Stan na 1 listopada. Większość portfela to środki na lokatach i kontach oszczędnościowych. 6 i 7 listopada jest posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, obniżka stóp procentowych wydaje się być prawie pewna, pakuję więc kapitał w wysokooprocentowane, bezpieczne aktywa, póki jest możliwość. ETF na WIG20 dalej w portfelu, choć wyznaczyłem już sobie teoretyczny stop loss na poziomie 241. Rynek giełdowy ubzdurał październik jako miesiąc korekt, zobaczymy czy w tym roku zadziałają efekty grudnia i stycznia.

Mobilny dochód: 125,98 zł
kapitał:125,98 złinternet:0,00 zł
+ odsetki110,32 zł
+ cashback15,66 zł
Wysokość mobilnego dochodu wzrosła w porównaniu do poprzedniego zestawienia dość znacząco. Jest to przede wszystkim efekt spłynięcia odsetek za 2-miesięczną lokatę w Getin Banku. Jako że stosuję metodę kasową, wliczam środki dopiero wtedy, kiedy wpłyną na moje konto.
Dochody internetowe dalej zerowe. Według moich statystyk dochody z AdKontekst okazały się 4-krotnie niższe niż w AdSense, w związku z tym redukuję tę formę zarabiania na stronach. Trudno się zresztą dziwić marnym zarobkom w AdKontekst - niskie stawki za kliknięcia i niski udział w dochodach (40-50%) są tego przyczyną. Nie chcę obniżać wartości stron na rzecz kilkunastu złotych miesięcznie.

Komentarze

 1. bezpieczeństwo przede wszystkim... tak jak u mnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. w którym banku posiadasz ROR?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Lee
  Dobre Konto w Banku Millenium + Alior Sync. Do poczytania, jeśli zastanawiasz się nad wyborem konta osobistego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!