Życie bez telewizji

Od ponad 4 lat mieszkam już bez telewizora i jest mi z tym dobrze. Porzucenie nawyku oglądania telewizji nie było bolesne, bo zawsze chciałem to zrobić za czasów mieszkania z rodzicami. Ale jako że inni oglądali, to po męczącym dniu w szkole trudno było oprzeć się relaksującej kanapie z pilotem w ręku. I to chyba jedyna zaleta telewizji, jaka przychodzi mi do głowy - relaks. Poza tym spore wady.

Telewizja ogłupia.
Kiedy do wyboru masz 3 stacje telewizyjne, gdzie 3 z 5 kanałów to telewizja publiczna, to trudno o wysoki poziom czy obiektywizm. W takim wypadku oglądasz co ci pokażą, a nie to co wybierzesz. Inaczej sprawa wygląda w internecie, gdzie konkurencja jest ogromna i sam wybierasz programy, które oglądasz.

Telewizja kosztuje.
Od 2013 roku abonament za używanie odbiornika telewizyjnego będzie wynosił 18,65 zł miesięcznie. Podobno upoważnieni pracownicy Poczty Polskiej już chodzą po domach, aby sprawdzić czy masz telewizor. Podobno też nie musimy wpuszczać tychże kontrolerów. Nie chcesz mieć problemu - wyrejestruj odbiornik, podłącz laptop do telewizora i niech służy ci on jako monitor (pkt 4, akapit 2) do przeglądania internetu. Więcej możliwości bez abonamentu RTV.

Podsumowując: płacisz za głupotę.

Komentarze

 1. Telewizja kłamie, w szczególności TVN i TVN24 (grupa WSI)

  OdpowiedzUsuń
 2. Punkt 4.2 to "wykorzystywane wyłącznie do tworzenia, rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiowych i telewizyjnych, w tym do kontroli jakości rozpowszechniania lub rozprowadzania;". Jak z tego wywnioskowałeś, że telewizor podpięty do laptopa nie podlega abonamentowi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Następny pkt 4 ;)
  Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu. Charakteru odbiornika nie mają: magnetofon, magnetowid i odtwarzacz CD lub DVD, pozwalające na odtworzenie nagranej wcześniej audycji lub filmu, a także telewizor nie podłączony trwale ani czasowo do żadnej instalacji umożliwiającej odbiór programu, pełniący rolę monitora lub wykorzystywany wyłącznie do celów produkcyjnych

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll