Niekorzystne zmiany w Banku Millenium i alternatywy

Idą zmiany w Banku Millenium, a konkretnie w jego szlagierowym produkcie Dobre Konto. Od 1 marca 2013 r. zamiast 3% cashbacku od każdej transakcji kartą otrzymamy 3 zł za każde pełne 100 zł wartości płatności osobno dla każdej transakcji.

Co to w praktyce oznacza? Mianowicie podczas jednego wyjścia do sklepu musimy wydać minimum 100 zł, inaczej zwrot wyniesie 0 zł. Jeśli wydamy 200 zł - dostaniemy 6 zł, a gdy 199,99 zł - otrzymamy 3 zł. Rozwiązanie kompletne pozbawione sensu i nawet próby cwaniactwa ze strony niektórych klientów nie tłumaczą tych zmian. Po prostu Millenium przykręca śrubę, licząc, że klienci już na tyle przywykli do banku, że nie zamkną rachunku.

Ja natomiast zamykam konto. Konkurencja w bankowości jest na tyle spora, że zawsze można znaleźć alternatywy.

Najmocniej zastanawiam się na Kontem osobistym z premią w BGŻ. 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Opłata za kartę 5 zł mies. Premia to 1% od wpływu wynagrodzenia na konto, maksymalnie 50 zł mies. Warunki: transakcje kartą na min. 300 zł mies., wpływ na konto min. 300 zł mies. Jeśli nie spełnimy warunków, nie dostajemy premii i płacimy za kartę 8 zł.

Druga alternatywa to Konto osobiste w Alior Sync. 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, kartę, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co miesiąc 10 przelewów natychmiastowych za darmo. Cashback 5% za zakupy przez internet - wystarczy spełnić jeden z warunków:
1. Na konto klienta w Alior Sync co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie od pracodawcy bądź stypendium z uczelni,
2. Średnie miesięczne saldo na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta w Alior Sync będzie wynosić minimum 1 500 zł,
3. Łączne średnie saldo miesięczne na lokatach terminowych (w tym na lokacie negocjowanej, standardowej, rekomendacyjnej oraz na lokacie z dopłatami „świnka skarbonka”), rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym i rachunku oszczędnościowym klienta będzie wynosić minimum 10 000 zł,
4. Łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia w ramach posiadanych przez klienta rachunków kart kredytowych, pożyczki i limitu odnawialnego będzie wynosić minimum 3 000 zł.


Szkoda, Dobre Konto było naprawdę dobre.