Przejdź do głównej zawartości

Podatek pogłówny - praca licencjacka

Czy wiedzieliście, że musi minąć minimum 6 miesięcy od obrony pracy dyplomowej, zanim możemy ją opublikować? Przyznam, że byłem tym faktem nieco zdziwiony, a zarazem natchnęło mnie, aby zamieścić w internecie swoją pracę - a nuż ktoś będzie zaciekawiony jej tematyką. Nie wiem czy ktoś w Polsce pisał pracę o podatku pogłównym, ja spróbowałem i trochę żałuję, bo zagadnienie okazało się trudniejsze w opracowaniu niż się spodziewałem.

Zresztą oceniam swoją jako przeciętną, amatorską, poza paroma fragmentami pisanie pracy szło mozolnie ze względu na brak anglojęzycznej literatury, a co dopiero polskiej. Często musiałem szukać literatury na siłę, bo mimo że znałem odpowiedź na postawioną tezę, to trudno było znaleźć właściwe, obiektywne źródło na jej potwierdzenie. Mam też nadzieję, że obiektywizm przekazu został zachowany.

Link do pracy licencjackiej:
Zastosowanie podatku pogłównego w Polsce i na świecie

A w opracowaniu między innymi definicja podatku pogłównego, jego zalety i wady, czy jest sprawiedliwą daniną, jego historycznym stosowaniu na świecie i w Polsce oraz chyba najciekawsze - analiza próby wprowadzenia go w życie w Polsce.

Komentarze

 1. O! Piszę właśnie coś podobnego i tego szukałem. Na pewno skorzystam, dobrze się złożyło, że znalazłem to akurat tutaj ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak informacja jest niezwykle przydatna. Tak naprawdę, to mało kto wie o tym. Polecimy to.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prace licencjackie, jakieś trele morele, wszystko zaocznie;) taki jest właśnie nasz system edukacji;).

  OdpowiedzUsuń
 4. @Anonimowy
  Akurat studia licencjackie odbywałem w trybie dziennym. Zresztą nie widzę nic złego w studiach zaocznych, polecam ten wpis.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja widzę i zgodzę się z przedmówcą, popsuły dobry system edukacji, dobre są bo można pracować i zdobywać doświadczenie i chyba tylko dlatego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n