Przejdź do głównej zawartości

(Nie)istotne zmiany na blogu

Idą święta, a więc znalazło się trochę czasu na uporządkowanie spraw blogowych. Do tych kosmetycznych, acz istotnych zmian przymierzałem się od dawna. Nie chciałem przy tym przeprowadzać rewolucji, pozostawiając kolorystykę bloga bez poprawek. Co się zatem zmieniło?

Kolumny - lewa została usunięta na rzecz poszerzenia środkowej, co tym samym daje więcej miejsca na treści postów, a także komentarzy czytelników.

Czcionka - więcej miejsca w środkowej kolumnie pozwoliło na zmianę czcionki z Verdana 12px na Arial 15px. Mam nadzieję, że od teraz blog stanie się bardziej czytelny dla urządzeń mobilnych o wysokich rozdzielczościach i małym ekranie.

Dodatki - pozbyłem się przycisków z AdThis, bo i tak prawie nikt z nich nie korzystał, a tylko psuły one nieco wygląd postów.

Reklamy - usunąłem reklamę z Adkontekst ze względu na śmieszne, groszowe dochody. Na razie więc zostaję tylko przy AdTaily.

Zatem więcej treści, mniej formy, więcej przejrzystości, mniej bałaganu. Co myślicie o zmianach?

Komentarze

 1. Mi jakoś bardzie podobał się poprzedni wygląd :)
  Był swego rodzaju wzorem do naśladowania.

  Co do komórek, to może jakiś osobny szablon? Niestety ten na bloggerze jest słaby i sam zastanawiam się, czy można coś z nim zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Droga do własnego M.
  O jakie komórki chodzi? Chyba nie rozumiem pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam blogi ze względu na treść, wygląd to sprawa drugorzędna.
  Ważne tylko, aby otoczenie wpisu nie rozpraszało wzroku.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj,

  a propos zmian:

  czy mógłbyś zmienić w blogrollu link do mojego bloga:

  Łukasz Witosz Blog na: http://lukaszwitosz.pl/ (mam już własną domenę)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. @Łukasz
  Zmieniłem, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Eugeniusz Wasilewicz

  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się ta zmiana podoba. Jest przejrzyściej i bardziej estetycznie. Uważam, że zmiana na +. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n