Przejdź do głównej zawartości

Programy lojalnościowe - jakie polecacie?

Trywialnie można stwierdzić, że każdy z nas prawie codziennie robi zakupy w sklepach detalicznych czy internetowych. Dlaczego więc na tym nie zarabiać za pomocą programów lojalnościowych? Skoro i tak musimy kupować, niech nam to będzie w pewny, nawet minimalny sposób wynagradzane np. w postaci punktów, które można wymienić na nagrody. Jedyny koszt to objętość i ciężar karty punktowej w naszym portfelu, a kto wie - może przez kilka lat uzbieramy na jakiś odkurzacz ;)

Zdaję sobie sprawę, że polskim programom lojalnościowym daleko jest do tych amerykańskich. Ale kto wie - być może ten rynek jeszcze się rozwinie w Polsce. Właśnie wczoraj założyłem sobie kartę punktową PAYBACK, która pozwala zbierać punkty, robiąc zakupy m.in. w hipermarketach Real, na Allegro, w salonach Empik czy na stacjach BP. Oczywiście, nie oznacza to bynajmniej, że przez program lojalnościowy zamierzam faworyzować te marki. Po prostu jeśli i tak czasami tam kupuję, niech to będzie gratyfikowane. Jest to racjonalne, właściwie podejście.

Aby otrzymać najdroższą nagrodę w programie, czyli najnowszy model iPada, trzeba uzbierać 209999 punktów. Oznacza to, że w Realu trzeba zrobić zakupy na kwotę 419998 zł lub przez Allegro za kwotę 629997 zł. Oczywiście, są to wartości kosmiczne :) Ale po drodze jest sporo promocji, poza tym lista partnerów jest całkiem spora.

Polecacie jakieś inne, polskie lub zagraniczne programy lojalnościowe?

Komentarze

 1. Moim zdaniem nie warto się bawić w lojalki. Strata czasu. Ja kiedyś miałem kartę na punkty z jakiejś stacji benzynowej, ale z tego zrezygnowałem. Teraz tankuję tam gdzie mam bliżej, a nie tam gdzie jest stacja z tym programem lojalnościowym. Należy pamiętać o tym, że na tych programach mają zarabiać firmy, które je organizują, a nie my.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Łukasz
  Właśnie chodzi mi o to, aby nie zmieniać zachowań, a po prostu korzystać z programów lojalnościowych przy okazji. Nie obchodzi mnie co z tego mają firmy, ważniejsze jest ile ja zaoszczędzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba powiedzieć o najważniejszej sprawie. Real został przejęty przez Auchan, więc pewnie niedługo skończy się zbieranie punktów Payback w Real. W jego miejsce wejdzie Skarbonka ;-)

  Zgadzam się z Łukaszem, w ogromnej większości wypadków, jak patrzysz na punkty to zmieniasz przyzwyczajenia i po prostu wydajesz więcej pieniędzy.

  Właśnie o to chodzi w marketingu. Niestety jest to w sprzeczności z zasadami oszczędzania.

  Sam po sobie widzę (excel), że jak teraz nie przejmuję się punktami to wydatki spadły :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Droga do własnego M
  W Realu też rzadko kupuję, założyłem głównie przez zakupy na Allegro.

  Idąc tym tropem rozumowania, z usług cashback/moneyback również nie powinniśmy korzystać, bo to zmienia przyzwyczajenia. Zakładam jednak, że człowiek jest inteligentną jednostką i postępuje w większości przypadków rozsądnie. Dla mnie punkty te nie mają żadnego znaczenia, traktuje je jako zarobek "przy okazji".

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądrzy ludzie nad tym myśleli wiec musi przynosic to skutek w zdecydowanej większości wypadków.

  Oczywiście zawsze są odstępstwa od reguły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście korzystam z dwóch lojalek - Lotos Navigator oraz PAYBACK. W zasadzie przeważnie tankuję na wspomnianej stacji. W naszej rodzinie są dwa samochody, więc punkty można zbierać dużo szybciej.

  A wracając do PAYBACK to punkty zbieram "przy okazji". Nigdy nie sugerowałem się, żeby specjalnie kupić dany produkt za który wpadnie mi kilka dodatkowych punktów.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, ze jeśli chodzi o Payback to jest on jednym z najlepszych na chwilę obecną.

  OdpowiedzUsuń
 8. Również korzystam z Payback. Nieraz aktywując kupony można zyskać sporo. Natomiast zazwyczaj 'ciuła' się pojedyńcze punkty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie w tym tygodniu odpaliłem swoja pierwszą kartę PayBack. Nie mam zamiaru zmieniać swoich przyzwyczajeń, dość często tankuje na BP, kupuję na allegro bądź w empikach tak więc punkty będę zbierał raczej przy okazji.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n