Debiut PKP Cargo na giełdzie

O debiucie PKP Cargo na warszawskiej giełdzie napisano już właściwie wszystko. Maksymalna cena wynosi 74 zł, maksymalna liczba akcji dla inwestora indywidualnego to 500 sztuk. Łącznie więc inwestor może zapisać się za kwotę 74x500=37000 zł, a czas zapisów na IPO mija w poniedziałek.

Ja zapisałem się na 135 akcji za kwotę 9990 zł. Prowizja przy zakupie w eMaklerze wynosi (promocyjnie) 0,19%, czyli w tym wypadku 18,98 zł. Natomiast przy sprzedaży akcji już standardowo 0,39%. W sumie prowizje za obrót to 0,58%, czyli więcej niż np. w XTB (0,50%), gdzie także posiadam rachunek maklerski. Ale w XTB o debiucie ani słychać.Sprzedaję w pierwszym dniu debiutu i liczę na zysk 10%, a więc około 1000 zł. No cóż, 30 października przekonamy się czy nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań. Wycena spółki całkiem atrakcyjna, a cena emisyjna może być przecież niższa. W Europie nie ma na giełdzie papierów wartościowych podobnej spółki, co według mnie czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną i przypomina bardzo udany start GPW na GPW.

Atmosfera na rynkach jest na dzień dzisiejszy dobra, zobaczymy jak będzie w dniu debiutu.

Komentarze

  1. życzę powodzenia, ja osobiście nie mogę się przekonać do spółek PKP :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Tu nie chodzi o przekonanie, nie zamierzam trzymać akcji tej spółki, liczę tylko na szybki zysk na debiucie.

    OdpowiedzUsuń
  3. ciekaw jestem ogromnie tego debiutu, kolejna spółka państwowa, tylko że wydaje mi się żę moi przedmówcy zbyt optymistycznie podchodzą do tematu

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!