blofi.pl zmienia się w mikroblog

Micro-Beads

Już od dawna planowałem zamienić blofi.pl w mikroblog (na którym dominują wpisy o krótkiej treści). Powodów takiej decyzji jest wiele.

Po pierwsze, nie jestem człowiekiem, który dużo mówi. Preferuję konkrety. Pisanie opasłych postów przychodzi mi z wielką trudnością. A jako że prowadzenie bloga ma sprawiać autorowi przyjemność, będą po prostu wpisy o krótszej treści.

Po drugie, krótsze wpisy oznaczają zwiększoną ich częstotliwość. Do tej pory potrafiłem tworzyć notkę nawet i przez pół dnia, co przekładało się na maksymalnie kilka wpisów miesięcznie. A siedzenie pół dnia przed komputerem nie należy do przyjemności. Od teraz postaram się pisać częściej. Zdaję sobie sprawę, że mikroblogi są zdominowane przez serwisy typu Facebook, Twitter czy Wykop.

Po trzecie, pracuję, żyję i nie mam za dużo czasu na prowadzenie bloga. Tym bardziej, że nie mam z tego zajęcia prawie żadnych dochodów. Czas to pieniądz i wolę go poświęcać na przyjemniejsze i bardziej zyskowne czynności. Dlatego mikroblog wydaje się być racjonalnym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Przyszłość pokaże czy pomysł jest trafiony.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!