DeGiro - najtańszy makler w Polsce

Na dniach do Polski zawitał DeGiro - broker pod nadzorem holenderskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego. Po wstępnym zapoznaniu się z ofertą nie ulega wątpliwości, że jest to obecnie najtańszy makler w Polsce.

Tutaj mój ostatni ranking kont maklerskich (który wymaga aktualizacji). Tutaj można znaleźć porównanie prowizji z innymi biurami maklerskimi na stronie DeGiro. A tutaj znajduje się Tabela prowizji i opłat.

Prowizja w DeGiro to 1 PLN + 0,08%, maksymalnie 125 zł. W DB wynosi 0,19%, minimum 1,90 zł. W BOŚ - 0,38%, minimum 5 zł. A w eMakler - 0,39%, minimum 3 zł. Trzeba przyznać, że konkurencja została mocno zdeklasowana. Inne zalety? Prowadzenie konta brokerskiego jest darmowe. Można też inwestować na światowych rynkach, np. w ETF-y czy kontrakty terminowe.

Mankamenty? Zapis na nowe emisje kosztuje 2 EUR + 0,02%, minimalnie 50 EUR - a więc przy debiutach giełdowych warto korzystać z oferty konkurencji. Poza tym jest to broker holenderski i trzeba wypełniać PIT-ZG przy rozliczaniu podatku.

Nie założyłem jeszcze konta, więc nie wiem jak wygląda sprawa z funkcjonalnością. Jeśli macie inne pytania, proszę o komentarz.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll