Czy BNP Paribas złamał regulamin promocji?

Dziś otrzymałem maila od BNP Paribas, że jednak nie dostanę tableta mimo spełnienia wszystkich warunków promocji iKonto BNP Paribas z Tabletem. Szczegółowo o tej akcji można przeczytać chociażby tutaj. Czytam w internecie, że takich przypadków jest mnóstwo i właściwie nikt jeszcze nie napisał, że przyznano mu nagrodę. Wszyscy dostają tę samą wiadomość:

Poza marketingowym strzałem w stopę i dużym wkurzeniem nowych klientów - co w tym wypadku wydaje się być nieuniknione - przeanalizujmy na chłodno regulamin tejże promocji. Wątpliwości bowiem jest sporo i warto zastanowić się czy bank nie złamał własnego regulaminu.

IV. Zasady uczestnictwa w Sprzedaży Premiowej
1. Uczestnik nabywa prawo do nagrody - tabletu Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110 jeśli spełni łącznie następujące warunki:
1) w okresie trwania Sprzedaży Premiowej kliknie w banner reklamowy z wizerunkiem tabletu i informacją o sprzedaży premiowej, wypełni wniosek o otwarcie iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. i dokona przelewu identyfikującego,
2) do 30.09.2014 aktywuje iKonto w BNP Paribas Banku Polska S.A. i wykona transakcje kartą debetową na kwotę przynajmniej 400 zł.
2. Wartość nagrody w sprzedaży premiowej podlega zwolnieniu na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
3. Jeden Uczestnik może sam założyć tylko jedno iKonto BNP Paribas Banku Polska S.A..
4. Uczestnik w związku z udziałem w Sprzedaży Premiowej zobowiązuje się, że nie wypowie umowy o prowadzenia iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. w okresie 12 miesięcy od daty jej zawarcia.
5. Uczestnik przystępując do Sprzedaży Premiowej wyraża zgodę na to że w przypadku, gdy wypowie umowę o prowadzenia iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. w okresie do 12 miesięcy od daty jej zawarcia jest zobowiązany do zwrotu Bankowi wartości nagrody, która strona 2 z 2 wynosi 400zł i jednocześnie oświadcza, iż upoważnia BNP Paribas Bank Polska S.A. do obciążenia jego iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. wartością nagrody.

V. Zasady przyznawania tabletu Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110
1. Każdemu Uczestnikowi, która spełni warunki Sprzedaży Premiowej opisane w dziale IV Regulaminu, Bank przyznaje tablet Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110.

II. Czas trwania Sprzedaży Premiowej
1. Okres trwania Sprzedaży Premiowej premiującej otwarcie iKonto w BNP Paribas Banku Polska S.A. trwa od 01.08.2014 r. do 31.08.2014 r. lub do wyczerpania Nagród.


Wynika z tego, że bank może powołać się na wyczerpanie nagród i będzie wszystko w porządku. Jednakże akcja promocyjna trwała dalej i nigdzie nie podano informacji, że tablety się skończyły - tym bardziej, że nie było to losowanie. A jeśli tych tabletów było 10 sztuk? :) A punkt V. regulaminu wprost mówi, że każdemu, kto spełnia warunki, przysługuje nagroda.

Nie jestem prawnikiem, więc trudno mi oceniać czy BNP Paribas złamał regulamin. Niewątpliwie nie tylko ja jestem oburzony i takim działaniem bank przeprowadził skuteczną antyreklamę. W najbliższej przyszłości zamykam rachunek i nie chcę mieć z tym bankiem nic wspólnego, gdyż po prostu straciłem do niego zaufanie.

PS: Oczywiście, składam reklamację i jeśli nie zostanie uznana - skargę do KNF i UOKiK.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!