Modyfikacja wyglądu bloga

Jak nietrudno zauważyć, wygląd bloga uległ lekkiej modyfikacji. Właściwie nie ma o czym pisać, ale postanowiłem podzielić się z czytelnikami informacją o kliku małych zmianach, które nastąpiły. Być może kogoś to zaciekawi. Modyfikacje są poważniejsze niż wydają się na pierwszy rzut oka.

Przeglądając statystyki, wydedukowałem, że grubo ponad 90% czytających bloga używa Windowsa. Jako że ekrany monitorów, laptopów, netbooków mają co najmniej rozdzielczość HD (1280×720), a blog miał szerokość 1000 pikseli, postanowiłem umieścić dodatkową cienką kolumną po lewej stronie. Szerokość zwiększyła się do około 1150 pikseli i tym samym w przeglądarkach internetowych została zredukowana ilość pustego miejsca po bokach. Z kolei od kilku dni dla posiadaczy telefonów jest dostępna mobilna wersja, która jest bardziej czytelna od poprzedniej.

Blog trochę zbrzydł, choć z drugiej strony nabrał życia i wydaje się być mniej pusty. Teraz ważne rzeczy są w zasięgu wzroku, a nowa kolumna pozwala zmieścić mniej wymiarowe dodatki. Umieściłem tu takie (nie)zbędne bajery, jak licznik subskrypcji RSS czy PageRank. Zmianie uległ też wygląd archiwum bloga, dzięki czemu liczba linków na stronie głównej spadła o ponad 100! Sprzyja to pozycjonowaniu strony. Poza tym dodałem jeden baner reklamowy - zobaczymy, czy wzrosną dochody.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!