Przejdź do głównej zawartości

Jak szybko zostać brokerem? (wpis sponsorowany)

Nie od dziś wiadomo, że na walutach można zarabiać. Potrzebna jest do tego jednak wiedza, rozeznanie w rynku i umiejętność analizowania tego, co się dzieje na świecie. Kursy walut są przecież uzależnione również od wydarzeń, które powodując wzrost popytu lub podaży na daną walutę, tym samym regulując jej cenę.

Jakby na to nie spojrzeć - zarabianie na walutach jest procesem wiążącym się z ryzykiem…

Czy można zatem zarabiać na walutach bez ryzyka?

Okazuje się, że tak. Jakiś czas temu pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia zarabianie na wymianie walut, bez zbędnego ryzyka. To program partnerski, który opracował jeden z większych kantorów internetowych – cashbroker.com.

Na czym to polega?

Tutaj zarabia się w systemie prowizyjnym. Prowizja jest naliczana od ilości wymienionych jednostek waluty w danym miesiącu. A mówiąc prościej, jeśli będziemy pośredniczyć w wymianie 1000000 jednostek waluty w danym miesiącu, to otrzymamy 1500 zł (w tym systemie za każde wymienione 1000 jednostek waluty, my otrzymujemy 1,5 zł). Prowizja jest wypłacana do 10-go dnia każdego miesiąca.

Jak zacząć?

Program partnerski umożliwia zostanie brokerem bez wszelkiego rodzaju pozwoleń, szkoleń i egzaminów. Tak naprawdę wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie broker.cashbroker.com. Po rejestracji otrzymamy swój indywidualny numer brokerski.

Numer jest dla nas kluczowy. Zostanie on zarejestrowany w bazie i przypisany do naszych klientów. Za każdym razem, gdy będą oni wymieniać walutę, nam będzie naliczana prowizja. A wymieniać będą na pewno, ponieważ kantory internetowe są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami. A casbroker.com oferuje: marżę na poziomie 0,25%, darmową rejestrację konta, brak kosztów przelewu czy brak prowizji.

Zatem jeśli sami wymieniamy waluty lub współpracujemy z firmą, która to robi, to możemy jeszcze na tym zarobić, niczego przy tym nie ryzykując.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n