Przejdź do głównej zawartości

300 tys. zł majątku netto przebite

Od poprzedniego zestawienia majątku netto minął kwartał, czas na kolejne. Nieco zmieniłem formę tabeli, a mianowicie majątek będzie prezentowany według klasy aktywów, aby widzieć właściwą strukturę majątkową w celu ewentualnej dywersyfikacji. Tabela jest trochę mniej szczegółowa niż poprzednio, natomiast sporo detali znajdzie się w opisie pod nią.

majątek netto 303 575,06 zł %
gotówka 676,40 zł 0,22%
depozyty bankowe 110 828,28 zł 36,00%
akcje 312,05 zł 0,10%
metale szlachetne 64,01 zł 0,02%
nieruchomości 187 990,85 zł 61,07%
należności 7 981,64 zł 2,59%
zobowiązania -4 278,17 zł -

Od ostatniego podsumowania nasz majątek netto powiększył się o około 65 tys. zł. Głównie jest to zasługa mojego bonusu z pracy, ale też naszych wynagrodzeń, dochodów z najmu powierzchni reklamowej na stronach internetowych i paru innych drobnych rzeczy. W związku z czym wzrosły środki na lokatach i koncie oszczędnościowym. Poza tym spadła wartość kawalerki (wyceniam tu). Kontynuuję lokowanie drobnych 100 zł miesięcznie w Ipopema m-Indeks i po 3 miesiącach zysk wynosi 12,05 zł, czyli 4,02%. O należnościach i zobowiązaniach nie będę się rozpisywał, bo to głównie operacje księgowe związane z działalnością gospodarczą.

Cieszę się, że 300 tys. zł majątku netto zostało przebite. Do wolności finansowej jeszcze daleko, ale z miesiąca na miesiąc coraz bliżej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Obecnie na GPW jest notowanych 5 funduszy ETF . 3 z nich, czyli Beta ETF mWIG40TR , Beta ETF WIG20TR oraz Lyxor ETF WIG20 , skupiają się na polskich akcjach. Odrzucamy je w tej strategii, gdyż w polskie instrumenty inwestują także OFE, PPK, PPE, a zależy nam na dywersyfikacji całego majątku netto . Zostają 2 ETF-y, czyli Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P500 . Strategia polega na tym, aby zawsze inwestować równo po 50% w każdy z tych funduszy. Raz kupujemy więcej sztuk jednego funduszu, a drugi raz odwrotnie. Jest to de facto strategia uśredniania po lepszych cenach. Warto stosować strategię w ramach IKZE, a także IKE, aby przy okazji osiągać korzyści podatkowe . Szukamy maklera z jak najniższą prowizją na rynku. obecnie jest to DM BPS z prowizją transakcyjną w wysokości 0,13% min. 3 zł. Oczywiście, nie kupujemy PKC z powodu dość niskiej płynności (z roku na rok jest coraz lepiej) tych instrumentów na GPW. Strategię można też stosować na zagranicznych ETF-ach, któ

Gdybym był premierem...

Już w maju wybory do europejskiego, a jesienią do polskiego parlamentu. Politycy obrzucają się coraz to nowszymi pomysłami, na co wydać pieniądze zbierane z podatków i, co gorsze, z zadłużania państwa. W tym poście zabawię się w premiera i przedstawię moje propozycje reform w sferze gospodarczej i nie tylko. Oto one. Zapisanie w Konstytucji zakazu uchwalania budżetu państwa z deficytem. Wyjątki to wojna lub przewidywana recesja w następnym roku. Zapisanie w Konstytucji zakazu zadłużania państwa w obcej walucie, aby zniwelować ryzyko walutowe. Reforma podatku VAT polegająca na likwidacji stawki 8%. Zostaną stawki 0%, 5% i 23%. Wszystkie towary i usługi korzystne dla zdrowia, proekologiczne, prorozwojowe należy objąć stawką 5%. Pozostałe produkty ze stawką 23%. Uproszczenie klina podatkowego . Likwidacja kosztów uzyskania przychodu, jedna stawka podatku 32%. Likwidacja wszystkich ulg i możliwości przekazania 1% podatku. Wszystkie zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć n