Wybory prezydenckie

Crowd

Już 10 maja odbędzie się I tura wyborów na Prezydenta Polski. Wybory te są nudne, gdyż po raz trzeci największe szanse na zwycięstwo mają kandydaci związani z PO i PiS. Z drugiej strony - jest ciekawie, bo z 11 kandydatów aż do 6 przypięto łatkę kandydata antysystemowego. W przypadku nieuzyskania przez Komorowskiego 50% głosów dojdzie do II tury i to właśnie antysytemowcy najpewniej poprą Andrzeja Dudę. Pamiętając wynik II tury wyborów sprzed 5 lat (53% - Komorowski, 47% - Kaczyński), może być naprawdę interesująco. Oczywiście przy założeniu, że nie dojdzie do fałszowania głosów.

Zachęcam każdego, aby nie głosował pod wpływem emocji, lecz wykonał chłodną kalkulację. Polecam wypisać na kartce najważniejsze dla nas punkty programowe i po prostu zagłosować na kandydata, który z największym prawdopodobieństwiem jest w stanie je zrealizować. Nie głosować przeciwko komuś, lecz za kimś - nawet jeśli ta osoba ma niewielkie poparcie sondażach (najlepiej w ogóle na nie nie patrzeć).

Dla mnie najistotniejszym kryterium jest obniżenie podatków, dlatego zagłosuję na kandydata, który w swoim programie stawia tę kwestię na jednym z pierwszych miejsc. Tym kandydatem jest... dobrze wiecie kto.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!