Nowy prezydent

Gratulacje dla Andrzeja Dudy. Choć w polityce gospodarczej zapewne niewiele się zmieni, bo jeden socjalista zastąpił drugiego, ale przegrana Komorowskiego cieszy mnie niezmiernie.

Nigdy nie daruję Platformie Obywatelskiej likwidacji połowy moich oszczędności w OFE i zawsze będę przeciwko osobom, którzy przyklepali tę pseudo reformę. Właśnie dzięki ukradzionym pieniądzom z Otwartych Funduszy Emerytalnych polska gospodarka statystycznie wygląda dobrze, bo realnie za rządów PO oszczędności zostały przejedzone na rzecz konsumpcji. Nie było praktycznie żadnych reform w finansach publicznych, podatki rosną z roku na rok, urzędników przybywa (mimo postępu technologicznego), a prywatyzacja postępuje zbyt wolno.

Po nowym prezydencie nie oczekuję niczego wielkiego i myślę, że będzie to kolejne rozczarowanie, lecz chciałbym się mylić. Mam też nadzieję, że nie spełni on obietnicy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego. Z opowieści jednak wiem, że za rządów PiS urzędnicy bali się przyjmować łapówki, więc może chociaż będzie uczciwiej. Uczciwa osoba o niewłaściwych poglądach jest i tak lepsza od nieuczciwej. Ale pożyjemy - zobaczymy.

PS W II turze wyborów nie oddałem głosu na żadnego z kandydatów.

PPS Jak ktoś zastanawia się nad wymianą walut na PLN, radzę poczekać na rozwój wydarzeń - przynajmniej do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Alior Sync - opinia

Blogroll