(Nie)przydatne linki dla blogerów

Kilkanaście linków, które mogą się przydać blogerom. Myślę, że każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Prowadzenie bloga finansowego w Polsce, z którego można się utrzymać, jest rzeczą bardzo trudną, a wręcz niemożliwą. Oczywiście, są wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę. Najlepiej próbować zarabiać za pomocą bezpośredniej reklamy, programów partnerskich lub AdSense, a i z tym ostatnim sposobem bywa różnie. Z programów partnerskich polecam: System Partnerski Bankier.pl (ref.), Comperia Lead (ref.), Agora Perfomance.

Zawsze miałem zagwozdkę - skąd brać zdjęcia do wpisów i jednocześnie nie bać się o niełamanie praw autorskich? Obecnie najczęściej wykorzystuję zdjecia z Flickr, ale tylko te, które można publikować w celach komercyjnych. Natomiast wiele linków do banków z darmowymi zdjęciami można znaleźć tutaj.

Masz problem z wybraniem szablonu do bloga na Bloggerze i żaden z domyślnych nie przypada do gustu? Na tej stronie jest wiele szablonów do pobrania, mnie na przykład zauroczył ten szablon - ma w sobie to coś.

Jeśli już pozostajemy przy wyglądzie bloga, przydadzą się kody html do kolorów czy ikony społecznościowe. Warto też przetestować wygląd swojego bloga pod kątem wyświetlania na różnych urządzeniach oraz w kierunku zgodności z urządzeniami mobilnymi. Można również pobawić się w wycenę naszej stronki.

Na koniec ciekawostki. Tu artykuł wyjaśniający dlaczego osoba fizyczna nie musi wystawiać rachunków VAT. Tutaj wyjaśnienie jak można rozliczać się z dochodów z reklam na blogu za pomocą stawki 8,5%. A tu informacja o wyroku sądu, który orzekł, że linkowanie to nie piractwo.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stategia regularnego inwestowania w ETF-y

Czy warto brać kredyty?

Blogroll

Połowa kredytu spłacona!